Młodzicy ze srebrem, seniorzy z brązem w IV edycji Pucharu Polski

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 14 sierpień 2023
Odsłony: 494

Kalisz 2023Kalisz seniorzyKalisz mlodzicy 2Kalisz mlodzicy 1Im blKalisz mlodzicyiżej finiszu rozgrywek o Puchar Polski w kajak polo tym rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Mecze finałowe kończyły się zazwyczaj zwycięstwem którejś drużyny różnicą tylko jednej bramki. Tak było w przypadku meczu finałowego młodzików w III Dywizji, gdzie nasz zespół przegrał 2:3 z Powiślem. Przypomnę, że dwa tygodnie temu nasi młodzicy zajęli 4 miejsce, więc jest spory progres.
Seniorzy (Set A) walczyli o 3 miejsce z Trakai z Litwy i wygrali 4:3. Wcześniej stoczyli długi i zacięty półfinałowy pojedynek z Team Poznań i przegrali go 7:8. A szczęście było bardzo blisko.
Druga seniorska drużyna (Set B) w eliminacjach radziła sobie całkiem dobrze zajmując w swojej grupie 1 miejsce, ale później coś się zacięło i ostatecznie zajęli 6 miejsce.
Dywizja I – Set A: Bartłomiej Dawidek, Wojciech Szafarczyk, Łukasz Pilarz, Przemysław Gruszka, Jerry Mansner, Karolis Lautaskis.
Dywizja I - Set B: Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Kamil Król.
Dywizja III – Set C: Adam Sołdra, Robert Sołdra, Roksana Głombek, Sebastian Szafarczyk, Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka.
Maja Pyjas grała w drużynie Olimpijczyk Kliniska (II Dywizja). Sebastian Szafarczyk dodatkowo występował również w reprezentacji narodowej U 16 (II Dywizja), tak więc rozgrywał dwa razy więcej meczów niż inni zawodnicy.
IV edycja Pucharu Polski odbyła się w Kaliszu w dniach 12 – 13 sierpnia. Udział wzięły 34 drużyny rozegrano 102 mecze.