Maja i Roksana startowały w slalomie kajakowym

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 07 sierpień 2023
Odsłony: 414

TorTor 1M ROd piątku do niedzieli (4 – 6 sierpnia) na torze kajakowym Wietrznica (Zabrzeż, gm. Łącko), na torze slalomowym trwała walka o medale XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów w slalomie kajakowym i kayak crossie. Na Sądecczyźnie rywalizowało około 100 zawodniczek i zawodników z 12 klubów w Polsce.
W piątek rozdane były medale w nowej konkurencji olimpijskiej kayak crossie. W sobotę rozegrano kwalifikacje w slalomie, a w niedzielę rozegrane zostały półfinały i finały.
W tej ciekawej rywalizacji wzięły udział dwie zawodniczki UKS Set Kaniów: Maja Pyjas i Roksana Głombek, które, mimo iż nie są specjalistkami od slalomu kajakowego, trenują przecież kajak polo zakwalifikowały się do niedzielnych finałów, w których zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce (K-1 juniorki młodsze). Dla Roksany był to debiut, Maja brała już udział w slalomie rok wcześniej.
Dziewczyny miały bardzo dobre czasy przejazdu, jednakże z uwagi na brak doświadczenia, jakie zdobywa się na treningach dopisywane do konta miały sporo punktów karnych, co odbiło się na ostatecznej punktacji i zajętych miejscach.
Warto zaznaczyć, że Maja uległa tylko dziewczynom, dla których trenowanie slalomu kajakowego (KS Start Nowy Sącz, AZS-AWF Kraków, LKS Drzewica) jest chlebem powszednim.
Zawodniczkom towarzyszył trener, Dariusz Pilarz.