Grali w kadrze Polski - sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 17 sierpień 2023
Odsłony: 310

KopenhagaW dniach 4-6 sierpnia w Kopenhadze odbył się Międzynarodowy Turniej kajak polo, w którym wystartowała kadra narodowa mężczyzn.
W turnieju wzięło udział 9 zawodników planowanych do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w 2023 roku, a wśród nich trzech zawodników UKS Set Kaniów: Łukasz Pilarz, Paweł Michalec i Kordian Kupczak.
W sobotę i w niedzielę zawodnicy rozegrali w sumie 7 spotkań, z których 4 wygrali, dwa zremisowali i jedno przegrali, plasując się ostatecznie na III pozycji.
Założeniem startu w turnieju było przede wszystkim zgranie drużyny oraz realizacja założeń taktycznych gry w obronie i ataku w warunkach startowych.
Czas podczas turnieju został maksymalnie wykorzystany na podniesienie jakości gry reprezentacji, poza samymi meczami zawodnicy wraz z trenerem przeprowadzili szeroką analizę zapisu wideo gry i miejmy nadzieję wyciągnęli słuszne wnioski do dalszej pracy.
Ostatnim startem kontrolnym przed Mistrzostwami Europy będzie udział w Międzynarodowym Turnieju GEKKO, który odbędzie się 19-20 sierpnia 2023 r. w Gandawie w Belgii.