Seniorzy wygrywają I Dywizję w Choszcznie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 31 lipiec 2023
Odsłony: 391

Choszczno 2023Choszczno 2023 1W dniach 29 – 30 lipca na jeziorze Klukom w Choszcznie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Choszczna oraz III edycja Pucharu Polski w kajak polo. Nie zabrakło w nich zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów. Znakomicie zaprezentowała się w nich drużyna seniorów wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne, następnie ćwierć i półfinał, by ostatecznie w finale pokonać 5:4 Team Poznań i wygrać I Dywizję. Dokonali tego: SET A: Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Jarry Mansner (Węgry), Karolis Latauskas (Litwa), George Atanassov (Finlandia) i Rasmus Peterzens (Finlandia). Zawodnik UKS Set, Jarry Mansner, został wybrany najlepszym zawodnikiem w I Dywizji.
Występująca również w I Dywizji drużyna SET B w składzie: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Konrad Król, Bartłomiej Ryba, Jakub Witkowski, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk i Maksymilian Borlicki zajęła 5 miejsce.
Bardzo dobrze prezentowali się Młodzicy: Adam Sołdra, Robert Sołdra, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Roksana Głombek i Sebastian Szafarczyk. Po bardzo zaciętym meczu o 3 miejsce z MOSW Choszczno (4:6) musieli zadowolić się 4 pozycją.

Maksymilian Borlicki i Sebastian Szafarczyk występowali ponadto kadrze Polski U16 (6 miejsce w II Dywizji), Amelia Ewiak grała w drużynie dziewcząt UKS Kanu Katowice a Maja Pyjas w UKS Olimpijczyk Kliniska.
W czterech grupach wystąpiło 31 drużyn, rozegrano 94 mecze.

Puchary i medale wręczyli zwycięzcom starosta choszczeński, Wioletta Kaszak, członek Zarządu Powiatu Choszczeńskiego, Jerzy Kozubski, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie, Piotr Kaczor i wicedyrektorka ZS Nr 1, Beata Follendorf.

Do góry