Złoto i brąz w I, brąz w II Dywizji ... Międzynarodowy Turniej w Kaniowie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 11 wrzesień 2022
Odsłony: 604

Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w dniach 10 – 11 września, mimo zakończenia sezonu, tętnił życiem od wczesnego rana do wieczora, przynajmniej tak było w sobotę, w niedzielę zmagania kajak polistów zakończyły się wcześniej, a wszystko to za sprawą odbywającego się w nim Międzynarodowego Turnieju Kajak Polo i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kajak Polo o Puchar Wójta Gminy Bestwina, te drugie odbywały się tylko w sobotę i o ich wynikach można przeczytać w informacji poniżej. Zdjęcia z niedzieli TUTAJ
Była walka, był pot, były emocje, połamane wiosła, gorycz porażek i radość ze zwycięstwa, na szczęście pogoda była do wytrzymania i w momencie dekoracji wszyscy się cieszyli, że prognozy się nie sprawdziły, chociaż nie do końca, bo już kilka chwil po dekoracji na „Żwirownię” spadł rzęsisty deszcz.
W I Dywizji UKS Set Kaniów wystawił dwie drużyny. Lepszą okazała się ta z literką „B” w nazwie, a tworzyli ją: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Konrad Kupczak, Krystian Dudzik, Jerry Mansner (Finlandia) i Tomasz Kabut, bowiem zajęli pierwsze miejsce, można rzec, używając języka z zawodów lekkoatletycznych, rzutem na taśmę, wygrywając w ostatnim meczu z litwinami z Trakai i zrównując się z nimi punktami, ale przesądził lepszy stosunek zdobytych i straconych bramek. Drugie miejsce przypadło właśnie Trakai, a trzecie drugiej kaniowskiej drużynie, UKS Set A, w składzie: Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Arne (z Finlandii), Bartłomiej Ryba i Jan Adamaszek.

W II Dywizji występowali juniorzy U18 i kobiety. Nasze dziewczyny, wśród których najmłodsza Maja skończyła w tym roku ósmą klasę, dzielnie walczyły z chłopakami i zajęły trzecie miejsce i odebrały również Puchar Wójta dla najlepszej drużyny żeńskiej. Brązowe medale odebrały: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Maja Pyjas, Amelia Ewiak, Monika Pacyga, Sandra Pilarz i Zuzanna Grolik.
W tej Dywizji występowała również drużyna chłopaków UKS Set U18: Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Maksymilian Borlicki, Sebastian Szafarczyk i Adam Mirecki. Najstarsi, Szymon i Wojciech, skończyli ósmą klasę rok temu, Szymon w tym roku, Sebastian, Adam i Maksymilian są jeszcze uczniami szkoły podstawowej, więc trudno było oczekiwać, że sprostają osiemnastolatkom, ale walczyli dzielnie, tanio skóry nie sprzedali i zajęli czwarte miejsce.
Podobnie, jak w sobotę kibicowali i w ceremonii dekoracji uczestniczyli: wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala, prezes Śląskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, nad całością czuwała prezes UKS Set Kaniów, Halina Błaszkiewicz.
Zarząd UKS Set Kaniów składa podziękowania Urzędowi Gminy Bestwina, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bestwinie, Śląskiemu Związkowi Kajakowemu i Śląskiej Federacji Sportu za pomoc w organizacji zawodów.
O wyżywienie i właściwe nawodnienie 😊 uczestników zawodów zadbał punkt gastronomiczny „Żwirek”, żadnych sensacji żołądkowych nie było, więc śmiało można usługi tego punktu polecać 😊.

Do góry