Trzecie miejsce naszych juniorów na Litwie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 23 listopad 2022
Odsłony: 431

Set LitwaSet Litwa 2W sobotę i niedzielę (19 – 20 listopada 2022 r.) na basenie miejskim w Olicie na Litwie odbył się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo "Dzukija Cup" 2022. W tradycyjnym, rozgrywanym od lat konkursie uczestniczyły drużyny polskie, fińskie, czeskie i litewskie. Sportowcy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. W pierwszej dywizji - mężczyźni, w drugiej - młodzież do 17 roku życia i kobiety, a w trzeciej dywizji dzieci do lat 14.
Uczestniczyła w tym turnieju, z bardzo dobrym zresztą skutkiem, jedna reprezentacja UKS Set Kaniów i rywalizowała w II Dywizji. Barw UKS Set Kaniów bronili: Hanna Sojka, Amelia Ewiak, Maja Pyjas, Roksana Głombek, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk i Maksymilian Borlicki.
W meczach, które nasza drużyna przegrała była gorsza od przeciwników zaledwie o jedną bramkę. Szczęście uśmiechnęło się do kaniowian w meczu o trzecie miejsce, w którym spotkali się z rówieśnikami gospodarzy, Alytaus SRC. Zacięty mecz zakończył się remisem, a wspomniane szczęście dopisało naszej drużynie w dogrywce, kiedy to „złotą bramkę” zdobył Przemysław Gruszka i tym razem jedna bramka przechyliła szalę zwycięstwa na rzecz UKS Set Kaniów i dała brązowe medale.
W turnieju brał udział również Łukasz Pilarz, ale wzmocnił drużynę gospodarzy, Alytaus SRC, występującą w I Dywizji. Drużyna Łukasza zajęła II miejsce po porażce w finale z Powiślem Warszawa.