Młodzicy na najwyższym stopniu podium, dziewczyny tuż za.....

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 10 wrzesień 2022
Odsłony: 585

 

 

 

 

Na weekend, 10 – 11 września, UKS Set Kaniów zaplanował rozgrywki w kajak polo: Międzynarodowy Turniej z udziałem polskich, czeskich i litewskich (tyle się zgłosiło) drużyn oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików o Puchar Wójta Gminy Bestwina. Do udziału w tym drugim turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców zgłosiło się w sumie 16 drużyn z Katowic, Księżpola, Skierniewic, Czechowic-Dziedzic, Drzewicy i Kaniowa. Mistrzostwa Młodzików trwały jeden dzień i zakończyły się w sobotę dekoracją najlepszych drużyn z udziałem wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego, sołtysa sołectwa Kaniów, Marka Pękali, prezesa Śląskiego Związku Kajakowego, Czesława Górki i Pani prezes UKS Set Kaniów, Haliny Błaszkiewicz. Zdjęcia z pierwszego dnia TUTAJ
W kategorii dziewcząt – młodziczek finał rozegrały między sobą dwie drużyny z Katowic, z UKS Kanu Katowice, trzecie miejsce przypadło młodym zawodniczkom WOPR Skierniewice, a czwarte zawodniczkom UKS Set Kaniów. Na usprawiedliwienie dodam, że nasze dziewczynki grały w czteroosobowym składzie: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Roksana Głombek i Julka Studnicka, co z góry skazywało je na niepowodzenie, ale i tak dotarły do meczu o trzecie miejsce, w którym musiały jednak uznać wyższość koleżanek ze Skierniewic.
Młodzicy w eliminacjach grali ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie w najważniejszych meczach bardzo się zmobilizowali, mimo iż można było przypuszczać, że Adamowi Mireckiemu, Sebastianowi Szafarczykowi i Szymonowi Machalicy braknie sił, ponieważ grali oni również w drużynie UKS Set U18 w Międzynarodowym Turnieju, ale w meczu finałowym pokazali swoją moc i pokonali młodzików UKS Kanu Katowice 8:4. Oprócz ww. trójki skład uzupełniali: Adam Sołdra, Robert Sołdra i Mateusz Borlicki.
W niedzielę, 11 września, ciąg dalszy zawodów, ale już tylko Międzynarodowego Turnieju Kajak Polo z udziałem dwóch drużyn męskich UKS Set w Dywizji I oraz drużyny męskiej U18 i drużyny dziewcząt w Dywizji II. Pierwsze mecze zaplanowano na godz. 7.30, ostatni mecz na godz. 13.00.

Do góry