Kobiety ze złotem, mężczyźni ze srebrem w Mistrzostwach Polski Seniorów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 04 wrzesień 2017
Odsłony: 960

SeniorzyPowtórzył się ubiegłoroczny scenariusz w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kajak Polo. Seniorki, chociaż nie wiem, czy jest to właściwe określenie zawodniczek UKS Set Kaniów, raczej powinienem napisać: występujące w kategorii seniorek dziewczyny UKS Set zajęły pierwsze miejsce w Jubileuszowych XX Mistrzostwach Polski, a w kategorii mężczyzn, również bardzo młoda drużyna zdobyła srebrne medale. Mistrzostwa odbywały się w dniach 2 – 3 września w Leśnej.
Seniorki w finale pokonały KS Powiśle Warszawa 8:4, a seniorzy zostali pokonani przez MOSW Choszczno 4:2
Złote medalistki występowały w składzie: Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Gabriela Bazan, Marlena Madej.
Mężczyźni, srebrni medaliści: Dawid Cebula, Kordian Kupczak, Dawid Wizner, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Borys Zubczewski, Piotr Bajerski, Mateusz Jonkisz, Jakub Witkowski, Jan Adamaszek.
Wielkie brawa należą się Sandrze Pilarz, która została uznana najlepszą zawodniczką tych Mistrzostw.

Ostatnie tygodnie były bardzo wyczerpujące dla naszych zawodniczek i zawodników, występowali bowiem nie tylko w rozgrywkach klubowych, ale stanowili również trzony narodowych reprezentacji, z którą odnosili największe sukcesy, że przypomnę mistrzostwo świata juniorów i drużyny U – 16 oraz wicemistrzostwo Europy dziewczyn w drużynie U – 21, do tego jeszcze występy w The World Games oraz mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych, tym większe więc brawa za wysoką formę pod koniec sezonu. Jeśli ktoś pamięta nazwiska juniorów młodszych i juniorek to łatwo potwierdzi, że nazwanie naszych drużyn seniorkami i seniorami jest wielce nie na miejscu, a to że zawodniczki i zawodnicy występuję w tej kategorii wiekowej i odnoszą sukcesy świadczy o bardzo dobrej pracy trenerów: Dariusza i Katarzyny Pilarzów, Bartłomieja Dawidka oraz wystawia doskonałe świadectwo samym zawodnikom; należą im się ogromne słowa uznania i gratulacje. Litry wylanego potu na treningach, setki podniesionych kilogramów, przebiegnięte i przepłynięte dziesiątki kilometrów, do znudzenia ćwiczone zagrania na boisku i setki prób trafienia do bramki dają efekt w postaci tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski, Europy i Świata, a przede wszystkim świadczą o ogromnym oddaniu, twardym charakterze i ogromnej determinacji w osiąganiu kolejnych celów. Na pewno zasługują na to, aby reprezentować Polskę w Igrzyskach Olimpijskich i niech to marzenie się spełni.

Zdjęcia: Dariusz Pilarz

Do góry