Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajak polo

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 12 wrzesień 2017
Odsłony: 941

MMM K1MMM K10 września 2017 roku w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbyły się  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajak polo. W tym roku poszerzona została strefa udziału w MMMł., udział wzięły zawodniczki i zawodnicy klubów z województw: Lubelskie, Łódzkie, Śląskie.
Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta UKS Set Kaniów, które nie miały sobie równych wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne oraz mecz finałowy sięgając po złoty medal. Drużyna występowała w składzie: Hanna Sojka, Aneta Kóska, Estera Janeczko, Anna Beniowska, Kinga Duda.
Gorzej powiodło się chłopcom, którzy w drużynie mieli tylko jednego „ doświadczonego zawodnika”, Rafała Beniowskiego, który nie dał rady sam pokonać przeciwników i ostatecznie na 8 drużyn startujących zajęli 6 miejsce. Pozostali zawodnicy w tej drużynie to grupa zaczynająca dopiero szkolenie w kajak polo: Jakub Kleczek, Maksymilian Mika, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk.
Jako ciekawostkę należy dodać, że dekoracji zwycięskich drużyn dokonali: medalista  Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów Dawid Cebula oraz srebrne medalistki Mistrzostw Europy oraz złote medalistki Mistrzostw Polski Seniorek: Dominika Sojka i Sandra Pilarz, cała trójka ubrana w dresy reprezentacyjne.

Dziewczęta:
1.UKS SET Kaniów
2.UKS Olimpijczyk Nowe Chechło
3.UKS Tanew Księżpol
Chłopcy:
1.UKS  Tanew Księżpol
2.WOPR Skierniewice
3.UKS Kanu Katowice

Do góry