Mistrzostwa Europy w Kajak Polo - podsumowanie dwóch dni i pierwsze rozstrzygnięcia

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 sierpień 2017
Odsłony: 900

Seniorki, wśród których nie ma zawodniczek UKS Set Kaniów powalczą o miejsca od 7 do 12. Nasza reprezentacja wygrała z Danią i Czechami, przegrała z Holandią, Francją i Włochami. W sobotę w pierwszym meczu ponownie zmierzy się z Czeszkami a następnie Szwedkami.
Męska U – 21 z Jakubem Witkowskim i  Dawidem Wiznerem wywalczyła awans do ćwierćfinału razem z Wielką Brytanią, Holandią, Szwajcarią, Rosją, Niemcami, Francją i Włochami. Ta ekipa w najgorszym scenariuszu zajmie 8 miejsce, ale na pewno powalczy o awans do półfinału. Do tej pory wygrali z Litwą, Belgią, Hiszpanią, zremisowali z Rosją, przegrali z Wielką Brytanią i Francją. Jutro, w pierwszym ćwierćfinałowym meczu spotkają się o godz. 9:20 z Niemcami.
I na koniec wisienka na torcie … żeńska U -21, wicemistrzynie świata z ubiegłego roku. Ale nie ma co pompować balonika, bo ten lubi pęknąć. Fakty jednak mówią, że nasze dziewczyny z UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominka Sojka, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak oraz Katarzyna Kalina, Monika Kulas i Weronika Jasiukiewicz zajmują w swojej grupie z kompletem punktów pierwsze miejsce wygrywając z Niemkami, Holenderkami, Wielką Brytanią, Hiszpanią i Francją. Jutro w dalszej części rozgrywek grupowych zmierzą się z Irlandią o godz. 8:00, a następnie z Włoszkami o 10:40. Kolejne mecze zależeć będę od rozstrzygnięć tych meczów.

Do góry