Mistrzostw Europy dzień drugi ...

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 sierpień 2017
Odsłony: 1749

Drugi dzień Mistrzostw Europy w Kajak Polo rozpoczął się o godz. 8:00. Spośród naszych drużyn jako pierwsi zagrali mężczyźni U – 21. Wpłynęli na boisko o godz. 9:20 a ich przeciwnikiem była Wielka Brytania. Niestety, mimo prowadzenia po pierwszej połowie 2:1 przegrali ten mecz 3:5. Bramki dla naszych barw zdobyli Barański – 2 i Jasiukiewicz.
Z kolei o godz. 10:00 z Brytyjkami spotkały się nasze dziewczęta z U – 21. Pierwszą połowę Polki zakończyły prowadzeniem 3:2. Druga połowa rozpoczęła się od gola i zrobiło się 4:2 dla Polski. Dziewczyny grały wysokim pressingiem, nie pozwalały Brytyjkom wyprowadzać piłki z ich połowy, jednakże kontrataki naszych przeciwniczek, np. po trafieniu w słupek lub obronie strzału przez bramkarkę były groźne i zrobiło się 4:3, ale po strzale Sandry Pilarz znów były dwie bramki przewagi. Brytyjkom nie starczyło już ani sił, ani czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Polek 5:3. Bramki zdobyły: Klaudia Sachmerda – 2, Sandra Pilarz, Weronika Jasiukiewicz i Monika Kulas.
O 11:20 na boisku pojawiły się seniorki i zagrały z Holenderkami, którym uległy 8:5 (2:2), bramki zdobyły: Marta Bokun - 3, Justyna Tyrowicz i Katarzyna Kopczyńska). O 12:00 męska U – 21 zmierzyła się z Francją. Francuzi strzelili naszym zawodnikom 8 bramek, my odpowiedzieliśmy tylko 4 trafieniami i mecz zakończył się przegraną (Bramki: Kowalski - 2, Kujawa i Jakub Witkowski po 1 trafieniu). Również przegraną zakończył się mecz seniorów z Wielką Brytanią. Polska - Wielka Brytania 4:5 (Bramki: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Jakub Maślak i Hubert Migdalski).

O godz. 13:20 kobieca U - 21 z naszymi zawodniczkami z UKS Set: Klaudią, Moniką, Dominiką, Sandrą i Kasią stanęła naprzeciw  U - 21 z Hiszpanii. Do przerwy nasze dziewczyny prowadziły 2:1, a po przerwie było gorąco. Nasze zawodniczki strzeliły kolejną bramkę i zdobyły dwubramkową przewagę, jednakże na półtorej minuty do zakończenia meczu zrobiło się 3:3. Na szczęście bramkę dającą zwycięstwo w tym meczu zdobyły Polki i pokonały Hiszpanię 4:3 (Bramki: Klaudia Sachmerda, Dominika Sojka, Weronika Jasiukiewicz, Monika Kulas).
Seniorki: Polska - Francja 0:10 :-(,
Men U - 21: Polska - Hiszpania 5:4. Świetny mecz rozegrał nasz Jakub Witkowski, zdobył 3 bramki, po jednej dorzucili Filip Jasiukiewicz i Kacper Kowalski.
Women U - 21: Polska - Francja 4:2, bramki: Monika Kulas - 3 Weronika Jasiukiewicz - 1.
Seniorzy: Polska - Szwecja 5:5, bramki: Arkadiusz Pilarz, Hubert Migdalski, Mateusz Donart, Jakub Maślak - 2.
Seniorki: Polska - Włochy 3:6, bramki: Justyna Tyrowicz - 2, Marta Bokun