Zgrupowania przed Mistrzostwami Europy

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 12 sierpień 2009
Odsłony: 1831
Od 07.08.2009 w Choszcznie trwa zgrupowanie męskich reprezentacji Polski w kajak-polo. Obóz ma na celu przygotowanie zawodników do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 19-23.09 w niemieckim Essen. Uczestniczą w nim również zawodnicy UKS Set Kaniów.
W skład Kadry Polski U21 powołany został Pilarz Łukasz, a w skład kadry seniorów:
Schiller Krzysztof, Cymerman Jakub, Paszana Maciej, Dawidek Bartłomiej, Michalec Paweł. Trenerem mężczyzn jest Norbert Watkowski z MOSW Choszczno, a trenerem koordynatorem męskich i żeńskich drużyn Dariusz Pilarz z UKS Set Kaniów.
Kobiety swoje zgrupowanie mają w Kaniowie. Spośród zawodniczek UKS Set Kaniów powołania otrzymały Kamila Bujnicka i Marzena Wala. Trenerką zespołu żeńskiego jest Katarzyna Pilarz z UKS Set Kaniów.
Wyjazd na Mistrzostwa Europy nastąpi bezpośrednio ze zgrupowania.
Największe nadzieje trenerzy i kibice wiążą z męską drużyną U-21, która w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata w Edmonton zajęła 5 miejsce. Drużyna ta, wśród której było dwóch zawodników UKS Set Kaniów - Łukasz Pilarz i Krzysztof Schiller, poniosła tylko jedną porażkę z Włochami 2:3 i raz zremisowała 3:3 z Niemcami, pozostałe mecze wygrała.
Do góry