Złoto i srebro dziewcząt w mistrzostwach Polski w kajak polo

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 24 lipiec 2023
Odsłony: 380
L J IImL U21 ImLesna 6Juniorki U21: Amelia Ewiak, Dominika Sojka, Hania Sojka, Paulina Paluszkiewicz (wypożyczona z UKS Kanu Katowice) Martyna Podgórska (wypożyczona z Feniksa Szczecin) zdobyły złote medale mistrzostw Polski, a ich młodsze koleżanki: Maja Pyjas, Roksana Głombek, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk i Nadia Laszewska medale srebrne i tytuły wicemistrzyń Polski w kategorii juniorek. Drużyna U 21 zdobyła swój tytuł trzeci raz z rzędu!!!
W dniach 22 – 23 lipca w Leśnej odbyły się XX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U21). Wzięły w nich udział 22 drużyny, a do wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 63 meczów.
UKS Set Kaniów wystawił w nich 3 drużyny, oprócz wymienionych powyżej drużyn dziewcząt walczyła jeszcze drużyna chłopców w kategorii U21, ale nasi zawodnicy, z jednym tylko wyjątkiem, znacznie odbiegali wiekiem od innych drużyn, co musiało się odbić na wynikach, chociażby z racji mniejszego doświadczenia i sił i drużyna w składzie: Jan Adamaszek, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Maksymilian Borlicki zajęła ostatecznie szóste miejsce, ale nie można chłopakom odmówić ambicji w walce ze starszymi zawodnikami i należą im się nie mniejsze brawa niż dziewczynom.
W meczu finałowym nasze dziewczyny z drużyny U21 spotkały się z rówieśniczkami z MOSW Choszczno. W fazie eliminacyjnej przyszło się im zmierzyć już dwukrotnie i w pierwszym meczu przegrały 4:5, ale w drugim wygrały 5:4 i mecz finałowy miał rozstrzygnąć, która z drużyn bardziej zasługuje na tytuł mistrzyń Polski. Podopieczne trenera, Dariusza Pilarza, nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń pokonując je 6:3.
Niewiele brakowało, aby złoty medal zdobyły również juniorki. W meczu finałowym fantastycznie walczyły z UKS Kanu Katowice i w przepisowym czasie mecz zakończył się remisem, więc konieczna była dogrywka, w której „złotą bramkę” na 8:7 zdobyły przeciwniczki. Tutaj również należy pochwalić ogromną ambicję naszych zawodniczek i wolę zwycięstwa, niestety, tym razem się nie udało, ale należy również zaznaczyć, że katowiczanki broniły tytułu zdobytego przed rokiem w Chełmży.
Do góry