Hania i Łukasz walczyli o mistrzostwo Szwajcarii

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 14 lipiec 2023
Odsłony: 481
W dniach 7 – 9 lipca w szwajcarskim Zurychu odbywał się Züri Fäscht – najważniejszy letni festiwal w Zurychu, który przyciąga zawsze około 2,5 miliona gości. Było mnóstwo atrakcji z wyjątkową mieszanką jedzenia, muzyki, imprez, akrobacji i fajerwerków. Znajdowało się tam około 150 stoisk z jedzeniem i napojami, 70 różnych przejażdżek i atrakcji, 300 straganów i 50 scen na koncerty i muzykę. Piszę o tym z uwagi na występy dwojga zawodników UKS Set Kaniów walczących w szwajcarskich drużynach o tytuły mistrzów Szwajcarii.

Najbliżej zdobycia takiego tytułu był Łukasz Pilarz (z numerem 2 na zdjęciu) występujący w drużynie Thurgauer Wildwasserfahrer – TWF zdobywając brązowy medal i zajmując ostatecznie trzecie miejsce po trzech wyczerpujących dogrywkach (walka trwała przeszło godzinę).
W kobiecej drużynie Rappersvill występowała z kolei Hania Sojka i wywalczyła ze swoimi koleżankami 4 miejsce. Tak mówi o swoim występie: „Było to ciekawe przeżycie i okazja do zgarnięcia nowych doświadczeń. W przyszłym roku również planuję się tam udać. Nawet jeśli nie uda się zdobyć świetnego miejsca w mistrzostwach to widoki Alp wszystkie te niepowodzenia z nawiązką rekompensują.”

Do góry