Kolejne Mistrzostwo Polski zawodniczek UKS Set Kaniów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 23 sierpień 2021
Odsłony: 874

Kadra PolskiMP KaliszMP Kalisz juniorzy

W dniach 21 – 22 sierpnia br. odbyły się w Kaliszu XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U21). UKS Set Kaniów wystawił w nich dwie drużyny.
Drużyna juniorów młodszych w składzie: Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Adam Mirecki, Artur Skóra i Mateusz Durczyk z klubu Małomice zajęła 5 miejsce na 16 drużyn, natomiast drużyna U21 dziewcząt w składzie: Maja Pyjas, Hanna Sojka, Dominika Sojka, zasilona dwoma zawodniczkami z Powiśla: Anną Makarewicz i Patrycją Andziak zajęła 1 miejsce. Brawo!!!
Z kolei zawodnicy seniorów biorący udział w zgrupowaniu Kadry Polski: Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Danii. Bartłomiej i Łukasz występowali w drużynie Polska Men B i zajęli pierwsze miejsce na 16 zespołów. Polska Men A z Pawłem Michalcem była czwarta.
Na przełomie lipca i sierpnia w Leśnej odbyła się Olimpiada Młodzieży w slalomie górskim. Wzięli w nich udział również reprezentanci UKS Set Kaniów, aby zdobyć punkty dla województwa śląskiego w rywalizacji dzieci i młodzieży. Najlepiej wypadła Hanna Sojka zajmując 6 miejsce. Hania awansowała do finału, ale komisja sędziowska nie pozwoliła jej wystartować, dlatego została sklasyfikowana na 6 miejscu, a gdyby popłynęła ten wynik na pewno byłby lepszy.