Udany start w Leśnej

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 lipiec 2021
Odsłony: 655

LenaLena 1Lena 2Lena 3Kajak polo nie jest jeszcze dyscypliną olimpijską, więc nie możemy obserwować zmagań kajak polistów w Tokio, ale nie oznacza to, że zawodnicy tej dyscypliny próżnują. W dniach 24 – 25 lipca w Leśnej odbyły się Turniej dla Dzieci i Mistrzostwa Polski Weteranów, ponadto rozegrano również zawody w slalomie górskim na rzece Kwisie.
Nie zawiedli nasi młodzicy z roczników 2007 – 2009, którzy potwierdzili swoją klasę i zajęli drugie miejsce ulegając w finale Kadrze Polski, co absolutnie wstydu nie przynosi, wręcz przeciwnie, potwierdza, że jako drużyna klubowa nasi młodzicy są najlepsi w Polsce. W tej kategorii wystąpiło 11 drużyn. Srebrni medaliści grali w składzie: Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Szymon Machalica, Maksymilian Borlicki i Adam Mirecki.
Jak wiadomo nie ma u nas warunków do trenowania kajakarstwa górskiego, ale dla naszych zawodników rywalizacja w tej dyscyplinie to też nie problem. Jeśli ciężko pracuje się na treningach kajak polo, wykonuje wiele zwrotów i startów to z powodzeniem można brać udział również w slalomie górskim. Oczywiście z wiekiem, jeśli ktoś nie trenuje tej dyscypliny, rywalizacja o wysokie lokaty jest coraz trudniejsza, ale wśród młodzików nasi zawodnicy radzą sobie doskonale, czego dowodem jest zajęcie pierwszego miejsca przez Maję Pyjas i drugiego miejsca przez Szymona Machalicę. Brawo!!!
Dla naszych zawodników wyjazd do Leśnej był również okazją do poznania piękna pobliskich okolic, między innymi Świeradowa-Zdroju, a pieczę nad nimi sprawował trener, Dariusz Pilarz.

Do góry