Złote młodziczki, złoci młodzicy

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 17 wrzesień 2020
Odsłony: 376

mlodziczkimlodzicyZnakomita pogoda towarzyszyła zmaganiom najmłodszych kajak polistów w sobotę, 12 września, w trakcie rozgrywanych na boiskach UKS Set Kaniów w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajak polo. Gościliśmy przedstawicieli 6 klubów z 3 województw, w sumie 11 drużyn.
W stosunku do ubiegłego roku zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów zanotowali ogromny postęp, bo zarówno dziewczęta, jak i chłopcy nie mieli sobie równych i wywalczyli złote medale.
Złote młodziczki: Ilona Kupczak, Maja Pyjas, Klaudia Kołodziejczyk, Roksana Głombek, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk.
Złoci młodzicy: Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Maksymilian Borlicki, Adam Mirecki, Sebastian Szafarczyk.
Trenerami drużyn są Katarzyna Pilarz i Bartłomiej Dawidek, wspomagani często przez Dariusza Pilarza, Hanię Sojkę i Sandrę Pilarz.
Podium w kategorii dziewcząt uzupełniły: UKS Kanu Katowice i UKS Tanew Księżpol, wśród młodzików kolejność była odwrotna, drugie miejsce przypadło Tanwi Księżpol, trzecie UKS Kanu Katowice.
Pani Halina Błaszkiewicz, jak zwykle pełniła nie tylko funkcję prezesa UKS Set Kaniów, ale prowadziła również całe biuro zawodów. Śląski Związek Kajakowy reprezentował prezes Czesław Górka, władze samorządowe Łukasz Wojsław i Marek Pękala, nagłośnienia użyczył Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie.

Do góry