Kapitalna seria zawodniczek UKS Set Kaniów. Kolejny tytuł Mistrzyń Polski Seniorek

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 07 wrzesień 2020
Odsłony: 351

No cóż, w złym momencie wybrałem się na urlop (mając na uwadze kolejny tytuł naszych dziewcząt, ale z kolei biorąc pod uwagę zamiłowanie do zbierania grzybków na Mazurach, to może nie ma czego żałować? W każym razie liczę na wybaczenie), więc przepraszam za spóźnione informacje z weekendowych wydarzeń.
Nasze seniorki (za mocno powiedziane) zdobyły po raz 7 z rzędu tytuł Mistrzyń Polski w Kajak Polo. W tym roku zawody odbywały się w Leśnej. Nasze zawodniczki z roczników 1997 – 2004, a więc w wieku od 16 do 23 lat nie miały sobie równych i potwierdziły swoją dominację na polskich akwenach, a przypomnę, że część z nich jest wicemistrzyniami Świata sprzed 4 i 2 lat. Mistrzyniami Polski zostały: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Natalia Pacyga.
Seniorzy w składzie: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec i Szwajcar Colin Veber (oczywiście posiadający licencję UKS Set Kaniów) zajęli III miejsce.
Wraz z Mistrzostwami Polski Seniorów rozgrywano Mistrzostwa Polski Młodzików. Nasza drużyna w składzie: Ilona Kupczak, Maja Pyjas, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Krzysztof Sikora, Maksymilian Borlicki i Szymon Machalica otarła się o podium zajmując 4 miejsce. BRAWO!!!
Druga drużyna seniorów także wypadła nie najgorzej, ponieważ zajęła 5 miejsce, a honoru UKS Set Kaniów bronili: Tomasz Kabut, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Jakub Witkowski, Bartłomiej Ryba i Krystian Starowicz.

Do góry