Walczyliśmy w Portugalii, we Włoszech i w Czechowicach-Dziedzicach

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 18 wrzesień 2019
Odsłony: 1370

70870922 3153905381318661 3827367059658899456 n70850951 3156435204399012 2550423993513410560 n70996536 3156435044399028 1763914008718475264 n71018374 2391941630841289 1171858303177719808 o70361563 2391939877508131 5768959153833771008 oZawodnicy UKS Set Kaniów: Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec i Łukasz Pilarz uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w Kajak Polo, które toczyły się w dniach od 26 sierpnia do 1 września w portugalskim Coimbra. Reprezentacja Polski seniorów wypadła bardzo dobrze zajmując 4 miejsce.
Trzy drużyny UKS Set w nagrodę za udany sezon wyjechały do Włoch do Triestu, gdzie zawodniczki i zawodnicy mieli okazję wypocząć i potrenować, a w ostatni weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju ze znakomitym skutkiem, ponieważ w trzech kategoriach każda z drużyn zajęła II miejsce, i tak seniorzy występowali w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Borys Zubczewski, Kordian Kupczak i Mateusz Kluczyk. Mecz finałowy z Vidrą zakończył się remisem, w dogrywce „złotą bramkę” zdobyli Węgrzy.
Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Hanna Sojka, Dominika Sojka i gościnnie Filip Jasiukiewicz grali w Dywizji II, gdzie za przeciwników mieli drużyny męskie. W meczu przeciwko Niemcom jeden z zawodników tak mocno uderzył wiosłem Sandrę Pilarz, że ochronny kask został rozbity, a metalowa siatka rozcięła Sandrze głowę i konieczna była wizyta w szpitalu. W meczu finałowym ulegli 4:6 DRC Neuburg.
Justyna Gąsiorek, Maja Pyjas, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk i Szymon Machalica walczyli w kategorii U-14 i mimo tego, że mieli za przeciwników znacznie starszych zawodników również zajęli II miejsce.
Kiedy jedni zawodnicy UKS Set walczyli we Włoszech spora grupa innych uczestniczyła w zawodach „Czechowice-Dziedzice CUP” rozgrywanych na „Kopalnioku”. Wydarzenie to zgromadziło na przystani tłumy kibiców, a atrakcją były wyścigi smoczych łodzi, które odbyły się w naszym regionie po raz pierwszy. W ogóle do oddziału w zawodach zgłosiło się 11 klubów z Lublina, Poznania, Opola, Tych, Nowego Chechła, Katowic, Świerklańca, AZS AWF Katowice, Czechowic-Dziedzic, Kaniowa i Macedonii. W punktacji drużynowej UKS Set Kaniów zajął 6 miejsce, a przecież nasi zawodnicy trenują kajak polo a nie kajakarstwo klasyczne. Na słowa uznania zasłużyli:

najstarszy w ekipie UKS SET Krzysztof Sikora z rocznika 2008, który w kategorii MK-1 zajął V miejsce, a trenuje dopiero drugi miesiąc oraz najmłodsi: Adam Mirecki – rocznik 2009, który w wyścigach na łódkach do kajak polo wywalczył I miejsce, a w kajaku klasycznym w MK-1 był czwarty. W wyścigach na łódkach do kajak polo drugie miejsce zajął Sebastian Szafarczyk (2009).
Dziewczyny były jeszcze lepsze, ponieważ w wyścigu jedynek zawładnęły całym podium, i tak na najwyższym podium stanęła Zuzanna Prochownik, na drugim Kaja Gruszka, a na trzecim Joanna Szafarczyk.
Pięknie reprezentowała się w klubowych koszulkach osada UKS Set w wyścigu na smoczych łodziach. Do walki o medale zabrakło 0,1 sekundy, a przecież nie mieli okazji trenować wcześniej, a współpracować ze sobą musiało 10 zawodników i trudno jest zgrać jednoczesne ruchy wioseł, aby napędzić łódź bez treningów, a jednak radzili sobie znakomicie.
Oprócz zawodniczek i zawodników na słowa uznania zasługują również rodzice, którzy dowieźli swoje pociechy nad „Kopalniok” i gorąco je dopingowali.