II i III miejsce drużyn UKS Set w Międzynarodowym Turnieju w Kaniowie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 17 czerwiec 2019
Odsłony: 345
Już po raz czternasty w Kaniowie odbył się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, a wraz z nim druga edycja Pucharu Polski’2019 oraz Panda Cup – turniej najmłodszych adeptów kajak polo.
Podobnie, jak w latach poprzednich pole namiotowe i teren wokół Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie zapełniły się namiotami, wszędzie rozłożone były kajaki, kapoki, wiosła itp. sprzęt potrzebny do gry w tym niezwykle widowiskowym sporcie. Zdjęcia mojeTUTAJ, a Artura Grabskiego z PhotoArt - Artur Grabski TUTAJ.
I tym razem kaniowski turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem polskich i zagranicznych ekip. Od piątku, 14 czerwca, do niedzieli, 16 czerwca, słychać było różnojęzyczny gwar, przyjechali, bowiem, Węgrzy, Austriacy, Finowie, Litwini i Czesi. W sumie w turnieju brało udział 41 drużyn z 21 klubów z 6 państw. Dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 122 meczów. Rozgrywano je równolegle na 3 boiskach i trwały nieprzerwanie od 7:30 do 21:00 w sobotę i od 7:00 do 16:45 w niedzielę. A w sobotę żar lał się z nieba i dawał się wszystkim we znaki, mimo że mecze kajak polo odbywają się na wodzie. Sobota z kolei była chłodniejsza, no i przeszły kilka razy ulewy, ale to akurat zawodnikom nie dokuczało tak bardzo, jak upał.
Z wystawionych do rozgrywek przez UKS Set Kaniów drużyn najlepiej spisali się seniorzy. W I Dywizji zajęli 2 miejsce ulegając w finale jedną bramką Teamowi Poznań. Bramkarz UKS Set Bartek Dawidek jest chyba w życiowej formie, bronił jak natchniony i nie ma się co dziwić, że dostrzegł to nowy trener kadry Polski i od razu powołał Bartka do reprezentacji. Brawo, Bartek!!! Należy jeszcze dodać, że Łukasz Pilarz i Paweł Michalec występowali również w reprezentacji Polski, a w ostatnich meczach dołączył do nich Bartek Dawidek, tak więc mieli prawo być zmęczeni w finale i tym bardziej zasługują na uznanie i ogromne brawa za zajęcie 2 miejsca.
Nasze dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce pokonując bezdyskusyjnie Trakai z Litwy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są w trakcie sesji egzaminacyjnej, można je było zobaczyć w przerwach pomiędzy meczami ze skryptami w rękach, a Klaudii Sachmerda w ogóle przeszkodziły egzaminy w udziale w tym Turnieju, ponieważ mieszka i studiuje w Krakowie. Z konieczności wspomagał tę drużynę Janek Adamaszek, a było to możliwe, dlatego że dziewczyny startowały w II Dywizji i rywalizowały z męskimi drużynami U-18, trzeba dodać, że Janek i Dominka mają po 17 lat, a Hania jest jeszcze młodsza, więc to ich trzecie miejsce należy bardzo docenić.
Gorzej powiodło się naszym młodszym drużynom, ale walczyły bardzo dzielnie i zdobywały kolejne doświadczenia. W III i IV Dywizji zajęły V miejsca.
Dywizja I – UKS Set Kaniów: Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Ryba, Tomasz Kabut, Miłosz Prymula – II miejsce
Dywizja II – Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Dominka Sojka, Hanna Sojka, Jan Adamaszek – III miejsce.
III Dywizja - Ilona Kupczak, Justyna Gąsiorek, Przemek Gruszka, Wojtek Szafarczyk, Jakub Kleczek.
IV Dywizja – Panda Cup - Maja Pyjas, Emilia Piesiur, Klaudia Mikołajczyk, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Szymon Machalica, Bartek Kleczek i Max Brodnicki.
Weekend 15/16 czerwca był dosyć mocno obłożony różnego rodzaju imprezami w naszym rejonie, dlatego też nie obfitował w kibiców i gości, tym bardziej należy docenić, że znaleźli czas i obserwowali mecze oraz kibicowali zawodnikom przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski i sołtys Marek Pękala.
W czasie zakończenia zawodów wójt Artur Beniowski podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, złożył gratulacje zwycięzcom w poszczególnych Dywizjach i uznanie dla pokonanych za walkę i wspaniałe widowisko. Słowa podziękowania zostały skierowane również do pani prezes UKS Set za organizację zawodów i do członków Klubu za przygotowanie wszystkiego, aby mogły zostać sprawnie zorganizowane.
UKS Set z kolei dziękuje sponsorom, dzięki którym ten Turniej i Puchar Polski mogły się odbyć, a są to: Urząd Gminy Bestwina, Urząd Marszałkowski, Śląski Związek Kajakowy, BUSIK, RAKOT, Majcher Team oraz LF Sp. z o.o. Sp. K. z Bierunia.
Sprzęt do nagłośnienia zapewnił dyrektor GOK Grzegorz Boboń, a o pełne żołądki uczestników zadbali ZUH Iwona Sojka i JUTAKO Kazimierza Rezika. Ach, popełniłbym wielkie faux-pas, gdybym nie wspomniał znów o Bartku Dawidku – najlepszym ciastkarzu wśród bramkarzy kajak polo i najlepszym bramkarzu wśród ciastkarzy, który upiekł kilka blaszek znakomitych ciast. Bartek, jesteś wielki!!!
Do góry