48. Puchar Niemiec w Essen

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 13 czerwiec 2019
Odsłony: 568

Już w najbliższy weekend sportowa impreza w Kaniowie – XIV Międzynarodowy Turniej Kajak Polo – a ja jeszcze nie zamieściłem informacji o największej europejskiej imprezie, 48. Pucharze Niemiec w Kajak Polo i udziale w nim naszych zawodników.
No cóż, w tym roku nie ma za bardzo czym się chwalić. Oczywiście pochwały należą się tym, którzy zdecydowali się pojechać i godnie reprezentować UKS Set Kaniów, walczyć o jak najlepszy wynik i satysfakcję dla siebie. Są, jednakże tacy, którzy, mimo iż w tym klubie osiągnęli bardzo wysoki poziom sportowy, zostali reprezentantami Polski, uznali, że nie warto już reprezentować tego klubu i mimo zapewnień, że pojadą nie stawili się na miejsce zbiórki. Trudno zrozumieć takie postępowanie, ponieważ ci nieobecni mieli szansę zawojować Essen i odnieść spory sportowy sukces. Czy przemyślą swoje postępowanie? Oby, ponieważ do tej pory reprezentowali bardzo wysoki poziom i mieli szansę coś w swoim życiu osiągnąć i jednocześnie przynieść chlubę UKS Set Kaniów. Ale może już dosyć o nieobecnych, lepiej napisać o tych, którzy starali się godnie reprezentować UKS Set Kaniów. A wystawiliśmy tylko dwie drużyny, na dodatek konieczne było posiłkowanie się zawodniczkami i zawodnikami spoza klubu.
Seniorki (tylko z nazwy) występowały w następującym składzie: Pilarz Sandra, Sojka Hania, Sojka Dominika, Malik Katarzyna, Kóska Aneta, Veronika Antal i zajęły 16 miejsce.
Seniorzy: Michalec Paweł, Pilarz Arkadiusz, Dawidek Bartek, Petr Jezdik, Pilarz Łukasz, Miklós Kiss, Geza Shutz zajęli 21 miejsce, co wcale nie jest takim złym wynikiem jeśli wziąć pod uwagę liczbę startujących drużyn.
Puchar Niemiec rozgrywany jest na jeziorze Baldeneysee - kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, uczestniczyło w nim przeszło 100 międzynarodowych drużyn, mecze rozgrywano równolegle na 8 boiskach, do wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie ponad 420 meczów, a zawodnicy przyjechali z następujących krajów: Francja, Czechy, Szwecja, Dania, Włochy, Austria, Polska, Holandia, Rosja, Litwa, Tajwan, Szwajcaria, Anglia, Belgia, Singapur, Irlandia, Japonia i Niemcy.
Puchar Niemiec odbywał się w dniach od 8 czerwca do 10 czerwca i w tym roku i naszym zawodnikom i organizatorom sprawił mnóstwo kłopotów, ponieważ na jeziorze występowały ogromne fale i organizatorzy musieli przerywać mecze, jak również ograniczać czas ich trwania.
UKS Set mógł wystąpić w tym prestiżowym turnieju dzięki sponsorom: Majcher Team, Busik i Rakot.

Do góry