Włochy podbite

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 09 lipiec 2018
Odsłony: 477
Trzy drużyny UKS Set Kaniów walczyły w ostatni weekend o zwycięstwo w 29° Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy 2018. Warto zaznaczyć, że przyznawane za zwycięstwo w I Dywizji Trofeum "Franco Baschirotto Memorial" ma ponad metr wysokości, waży ponad dwadzieścia pięć kilogramów i uznawane jest za najbardziej unikalne trofeum kajakowe na świecie.
Jak wcześniej informowałem do Włoch nasze drużyny udały się prosto z turnieju rozgrywanego na Węgrzech w poprzedni weekend. Najbardziej ostrzyliśmy sobie apetyty na zwycięstwo drużyny kobiet występującej w III Dywizji, ponieważ od 2013 roku wracała do Polski z Pucharem za zajęcie I miejsca, a w 2015 przywiozła go już na stałe, ponieważ Trofeum "Minin Cup" zostaje przyznawane klubowi, gdy wygra go trzykrotnie, niekoniecznie w kolejnych latach, ale nasze zawodniczki wygrywały Turniej kolejno w roku 2013, 2014 i 2015, a na dodatek nie poprzestały na tym i w 2018 roku przywiozły na własność drugie Trofeum za zwycięstwa w latach 2016 – 2018.
Nasze dziewczyny występowały w składzie: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Aneta Kóska.
W fiale pokonały reprezentację Szwajcarii U 21.
Męska drużyna U 21 UKS Set Kaniów występująca w II Dywizji nie chciała być gorsza od swoich koleżanek i również zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale Canottieri Mutina (Włochy). W skład zwycięzców wchodzili: Mateusz Jonkisz, Dawid Cebula, Jakub Witkowski, Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Jan Adamaszek i Kordian Kupczak.
Seniorzy mieli bardzo trudne zadanie ponieważ w I Dywizji musieli zmierzyć się oprócz drużyn klubowych również z reprezentacjami niektórych państw. W innych Dywizjach było podobnie, jednakże w przypadku seniorów różnica pomiędzy drużyną klubową a reprezentacją kraju jest dosyć widoczna, ale i tak możemy bić brawa naszym zawodnikom ponieważ w tej ostrej rywalizacji zajęli 3 miejsce ulegając w walce o finał reprezentacji Szwajcarii U 21 5:4 (do przerwy prowadzili 3:2).
Seniorzy grali w składzie: Miklós Kiss, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Paweł Michalec, Géza Szűcs, Piotr Bajerski, Arkadiusz Pilarz.
Miejsce gry znajdowało się przy Via Palmanova w Castello di Porpetto (prowincja Udine) na dwóch małych połączonych jeziorach, a mecze rozgrywano na czterech boiskach. W sobotę zawody rozpoczęły się o godz. 9:00 a zakończyły o 21:00, natomiast w niedzielę grano od godz. 8:00 do 16:00.

Zdjęcia: Dariusz Pilarz

Do góry