Z Węgier do Włoch

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 02 lipiec 2018
Odsłony: 328
 Pracowite dwa tygodnie mają zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów. Dla niektórych z nich jest to szlifowanie formy przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, dla pozostałych turniejowa normalka. W ostatni weekend uczestniczyli w VIII. Nagymarosi Nemzetközi Kajakpóló Kupa és Országos Bajnokság. Z uwagi na pracę i inne obowiązki w węgierskim turnieju kobiet nie można było wystawić najmocniejszej drużyny, na dodatek z seniorkami rywalizowały nasze młode zawodniczki: Hania i Dominika Sojka oraz Aneta Kóska. Drużynę uzupełniały: doświadczona Sandra Pilarz i debiutantka Klaudia Janus. Po rozegraniu 15 meczów nasze dziewczyny zajęły 6 miejsce.
Lepiej powiodło się męskiej drużynie U 21. Również rozegrała 15 meczów, a występowała w składzie: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Dawid Wizner, Mateusz Jonkisz, Jan Adamaszek i zajęła III miejsce.
Prosto z Węgier ekipa pojechała do Włoch, gdzie dziewczęta będą walczyć o zdobycie na własność Pucharu, a do tego potrzebują trzeciego z rzędu zwycięstwa, a mężczyźni również, jak zawsze, o zwycięstwo w 29° Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy 2018.
Nasze dziewczyny już raz w 2015 roku zdobyły Puchar Przechodni, a w kolejnych latach, tj. w 2016 i 2017 roku kończyły Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy na pierwszym miejscu, tak więc do tego, aby znów przywieźć do Kaniowa już na stałe kolejny Puchar potrzebują zwycięstwa w tym roku. Występującą na Węgrzech drużynę mają wzmocnić Klaudia Sachmerda i Monika Pacyga.
Do góry