Juniorki młodsze mistrzyniami Polski

Utworzono: 07 sierpień 2012
Odsłony: 2409

18 zespołów z całej Polski wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Juniorów i IX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo, których gospodarzem był UKS Set Kaniów, a odbyły się w dniach 4 – 5 sierpnia w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie. Zdjęcia w Galerii
Na trybunach zmagania młodych kajak polistów  obserwował wójt Artur Beniowski, obecny był dyrektor CKSiR w Bestwinie Grzegorz Boboń, jednocześnie radny powiatowy, oprócz niego radę powiatu reprezentował Józef Maziarz, byli radni rady gminy: Jerzy Zużałek, Jerzy Stanclik, Edward Jonkisz i Grzegorz Kołodziejczyk. Urząd Marszałkowski reprezentował Grzegorz Ząbkowski, a Polski Związek Kajakowy prezes Śląskiego Związku Piotr Pisula oraz Piotr Książek. Sędzią głównym Mistrzostw był Jakub Cymerman.
Aby wyłonić Mistrzów Polski konieczne było rozegranie 54 meczów. W sobotę zawodnicy rozpoczęli rywalizację już o godz. 8 a zakończyli o 20, w niedzielę grali od 9 do 14, dekoracja odbyła się o 14.30.
Mistrzami Polski w kategorii juniorów młodszych zostało MOSW Choszczno, które na mistrzostwach wystawiło w tej grupie wiekowej dwie drużyny i jedna z nich zdobyła medal złoty, druga srebrny a na trzecim miejscu uplasował się UKS Set Kaniów.
Mistrzami Polski zostali: Kacper Kowalski, Kamil Dukindorf, Mateusz Susza, Bartłomiej Gwadera, Terzyk Konrad. Królem strzelców z 20 bramkami został Kacper Kowalski.
UKS Set występował w składzie: Bartłomiej Ryba, Filip Cwetler, Jacek Szary, Kamil Klimca, Maciej Pryłowski, Kamil Łabuś.
Najlepiej spośród kaniowskich drużyn wypadły juniorki młodsze. Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Paulina Paszek, Patrycja Ryszka, Justyna Iskrzycka, i Ewelina Pilarz zostały Mistrzyniami Polski, a Klaudia Sachmerda, zdobywając 34 bramki odebrała puchar Króla Strzelców.

Srebrny medal wywalczył UKS Tanew Księżpol, a brązowy UKS Olimpijczyk Nowe Chechło.
Wśród juniorów rywalizacja była najbardziej zacięta. W finale spotkały się drużyny  LUKS Kwisa Leśna i UKS Tanew Księżpol. W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i sędziowie zarządzili dogrywkę, a złotą bramkę dającą tytuł Mistrzów Polski zdobył dla LUKS Kwisa Leśna Jakub Woźnicki.
Mistrzami Polski Juniorów zostali więc: Jakub Woźnicki, Kamil Panek, Damian Ciesiulewicz, Rafał Ubowski, Patryk Dobrowolski, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Budziak, Martin Sterioski.
Medal brązowy przypadł KTW Kalisz.
UKS Set występujący w składzie: Konrad Sobecki, Szymon Płachno, Adrian Pryłowski, Dawid Konopka, Konrad Łukowicz, Mateusz Łukowicz, Tobiasz Gola zajął 4 miejsce.
Królem Strzelców wśród juniorów został Alan Rataj z KTW Kalisz zdobywając 11 bramek.
Zarząd UKS Set Kaniów ufundował przed dwoma laty okazały puchar dla Marzeny Wala za jej IV miejsce w Mistrzostwach Świata w Mediolanie. Korzystając teraz (wcześniej ze względu na budowę OSWiR nie było to za bardzo możliwe) z okazji wręczono go Marzenie i pogratulowano tego występu. Marzena Wala oraz Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Paweł Michalec, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz są kandydatami do występu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku w Poznaniu.
Oprócz uhonorowania Marzeny Wala wręczono jeszcze zaległy puchar Króla Strzelców Filipowi Hałas. Zdobył on ten tytuł w czasie VII Międzynarodowego Turnieju Kajak Polo, który odbył się w dniach 9-10 czerwca br.
Organizacja XII Mistrzostwach Polski Juniorów i IX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Bestwina, Polskiego Związku Kajakowego i Województwa Śląskiego.
Zarząd UKS Set Kaniów składa również podziękowania niezawodnym Państwu Byrskim, właścicielom Cukierni Astoria w Kaniowie, firmie Danon z Bierunia Starego, Panu Stanisławowi Szyma z Kaniowa oraz Panu Jackowi Gruszka i Grupie Ratownictwa Wodnego.
Wyniki meczów finałowych:
Juniorki młodsze:
Tanew Księżpol – UKS Set Kaniów 1:14 (Monika Śmieciuch/Klaudia Sachmerda i Natalia Pacyga po 4,Ewelina Pilarz – 3, Paulina Paszek, Patrycja Ryszka, Justyna Iskrzycka po 1
Juniorzy młodsi:
MOSW Choszczno A - MOSW Choszczno  8:5
Juniorzy:
LUKS Kwisa Leśna – Tanew Księżpol 3:2 (2:2) (Jakub Woźnicki -2, Krzysztof Kowalewski/Kamil Raduj, Mateusz Bździuch)

Do góry