Juniorzy młodsi mistrzami Polski

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 31 sierpień 2009
Odsłony: 1851

Przez dwa dni trwały na kaniowskiej Żwirowni Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Gospodarz, UKS Set Kaniów, wystawił dwie drużyny – jedną w kategorii juniorów, drugą w kategorii juniorów młodszych. Niestety, nasze dziewczęta nie garną się do uprawiania tej dyscypliny i w kategorii dziewcząt nie braliśmy udziału. Juniorzy zdobyli brązowy medal przegrywając z Choszcznem półfinałową walkę 3:4 ( w przepisowym czasie był remis 3:3, zdecydowała „złota bramka”).
Obronili tytuł i zdobyli mistrzostwo Polski juniorzy młodsi.  W finale  spotkali się z Tanwią Księżpol i wygrali 8:2. Bramki zdobywali: Arkadiusz Pilarz- 5, Jakub Kawalec – 2 i Marcin Błaszcz – 1. Warto zaznaczyć, że w fazie eliminacyjnej jedyny mecz, jaki nasi zawodnicy przegrali to spotkanie właśnie z Tanwią – 3:4. Jak widać w  finale nasi zawodnicy wzięli srogi rewanż i wygrali go zdecydowanie. Mistrzami Polski zostali: Arkadiusz Pilarz, Jakub Kawalec, Banasiewicz Michał, Sobecki Adrian, Błaszcz Marcin i Łukowicz Mateusz. Trenerem jest Dariusz Pilarz. Oprócz medali i pucharu nasi mistrzowie otrzymali od firmy Tedi Sport jeden kajak do uprawiania kajak polo.
Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Astoria Bydgoszcz.
W kategorii juniorek młodszych mistrzyniami Polski została Wda Czarna Woda, drugie MOSW Choszczno, trzecie Tanew Księżpol.
Wśród juniorów triumfowało MOSW Choszczno, drugie miejsce zajęło Canoe Swarzędz.

Zdjęcia w GALERII , a poniżej  fotorelacja z meczów juniorów młodszych UKS Set Kaniów w drodze do tytułu mistrzów Polski w kajak polo: