O klubie

Wpis dodał: andrehome
Utworzono: 23 lipiec 2007
Odsłony: 20459

W roku 2010 zawodniczki i zawodnicy UKS SET Kaniów w dyscyplinie kajak-polo brali udział w wielu imprezach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej.
Ogółem w sezonie 2010 w imprezach sportowych udział wzięło 47 zawodników naszego klubu wszystkich kategorii wiekowych od kategorii dzieci do kategorii seniora.Szkoleniowcy klubu Katarzyna i Dariusz Pilarz szkolili zawodników na zgrupowaniu zimowym w Międzybrodziu Bialskim oraz letnim w Choszcznie jak również na naszym terenie prowadzone było szkolenie kadry kobiet przed Mistrzostwami Świata.
W roku 2010 klub nasz zorganizował na naszym terenie następujące zawody:
1.Ogólnopolskie eliminacje do kadry narodowej kajak-polo
2. V Międzynarodowy Turniej kajak-polo o Puchar Wójta Gminy Bestwina oraz III ogólnopolski Turniej dla młodzików i dzieci
3.XI Mini Triathlon o Puchar Starosty i Turniej kajak-polo o puchar Wójta Gminy Bestwina
4.X Mistrzostwa Polski Juniorów i VII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kajak-polo
5.Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajak-polo
6.Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina
Do najważniejszych sukcesów zaliczyć należy udział naszych zawodników w Mistrzostwach Świata ,w których największy sukces osiągnęła drużyna kobiet U-21 w której startowało zawodniczka naszego klubu Wala Marzena zajmując ostatecznie IV miejsce. W Mistrzostwach tych uczestniczyli także Łukasz Pilarz ,Arkadiusz Pilarz w drużynie U-21 zajmując IX miejsce a Michalec Paweł i Krzysztof Schiller w kategorii seniora zajęli XIII miejsce.
W licznych imprezach międzynarodowych w barwach Polski oprócz wyżej wymienionych brał udział także Krystian Dudzik. Klub nasz zaznaczył swój udział także w klubowych Mistrzostwach Europy,gdzie po zaciętych meczach ostatecznie zajęli XV miejsce wyprzedzając o dwa miejsca niepokonaną drużynę w kraju MOSW Choszczno.
Zawodniczki i zawodnicy naszego klubu brali udział w licznych imprezach międzynarodowych zajmując następujące lokaty:
Międzynarodowy Turniej w ESSEN - VI miejsce drużyna juniorów
VI miejsce kategoria dzieci( na 15 drużyn)
Międzynarodowy Turniej w Pradze – VI miejsce juniorzy
Międzynarodowy Turniej Litwa – I miejsce seniorzy
I miejsce młodzicy
Międzynarodowy Turniej Budapeszt – I miejsce seniorzy
Międzynarodowy Turniej Leśna – III miejsce seniorzy
III miejsce juniorzy
Międzynarodowy Turniej Kaniów – II miejsce seniorzy
I miejsce juniorzy
I miejsce młodzicy(drużyna mieszana chłopcy i dziewczęta)
I miejsce dzieci (drużyna mieszana chłopcy i dziewczęta)
Drużyny naszego klubu nadal potwierdzają swoje wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej i tak:
Mistrzostwa Polski Juniorów - I miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów - III miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – I miejsce drużyna młodzików
II miejsce drużyna młodziczek
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – IX miejsce
Warte podkreślenia są bardzo dobre rezultaty osiągnięte w licznych Ogólnopolskich Turniejach :
Kaniów – Juniorzy I,mj, Seniorzy IImj. Młodzicy – I mj. Dzieci II mj.
Choszczno – I mj.Juniorzy, IV seniorzy, I mj. młodzicy (drużyny mieszane) II mj. młodzic(j.w.) II mj.dzieci (drużyny mieszane )
Nasi zawodnicy w sezonie 2010 startowali także w zawodach kajakowych, gdzie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików startowali w konkurencji K-4 młodziczek zajmując I V miejsce a w konkurencji K-4 chłopców osada zajęła wysokie II miejsce. Podkreślić należy także udział najmłodszych w K-2 i K-1 smyki ,gdzie okazali się bezkonkurencyjni rywalizując z zawodnikami specjalizującymi się w kajakarstwie.
Do miana najaktywniejszych zawodników naszego klubu zaliczyć należy :
Pilarz Łukasz - udział w 12 imprezach
Pilarz Arkadiusz - udział w 12 imprezach
Banasiewicz Michał - udział w 9 imprezach
Wala Marzena – udział w 8 imprezach
Schiller Krzysztof - udział w 8 imprezach
Durajewski Łukasz – udział w 8 imprezach
Na wyróżnienie zasługują także : 
Paszana Maciej,Paszana Mateusz,Michalec Paweł,Dudzik Krystian,Sobecki Adrian,Kawalec Jakub,Dawidek Bartłomiej
Z grupy najmłodszych wyróżnić należy:
Sachmerda Klaudia,Pilarz Sandra,Siatkowska Aldona,Pacyga Natalia,Ciupak Katarzyna,Pacyga Monika ,Ciupak Aleksandra, Sachmerda Julia,Cwetler Filip[,Wizner Dawid,Szary Jacek,Szary Karol,Ryba Bartłomiej, Hałas Igor,Hałas Filip, Maj Kacper

Do góry