Arkadiusz Pilarz najlepszy w triathlonie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 09 czerwiec 2009
Odsłony: 1963

Mini triathlon o Puchar Starosty
 Na Żwirowni w Kaniowie już od kliku lat zawodnicy rywalizują w mini triathlonie o Puchar Starosty Bielskiego. Wszystko zaczęło się jeszcze za czasów Jacka Falfusa i jest kontynuowane przez obecnego starostę Andrzeja Płonkę. W tym roku do tej niezwykle trudnej i wyczerpującej rywalizacji stanęło 41 zawodniczek i zawodników. Najpierw musieli przepłynąć w dosyć zimnej wodzie około 200 metrów, potem około 600 metrów przebiec i zakończyć rywalizację opłynięciem akwenu Żwirowni kajakiem „smykiem”. Rywalizacja odbywała się w 3 grupach: dzieci, młodzików i starszych.
W najmłodszej grupie najlepiej wypadły zawodniczki Gwarka Czechowice – Dziedzice. I miejsce zajęła Justyna Iskrzycka, drugie Adriana Iskrzycka, trzecia była Izabela Borgieł z UKS 4 Katowice, czwarta Sandra Pilarz z UKS Set Kaniów, piąta Sylwia Oleksy z Gwarka.
Wśród młodzików jako pierwszy zameldował się na mecie Czyż Amadeusz z Gwarka, drugi był Arkadiusz Konieczny, również z Gwarka, trzeci Martin Sterioski z Kwisy Leśna, czwarty Kacprzak Szymon z Kwisy, piąty Dawid Konopka z UKS Set Kaniów.
Bardzo dobrze spisał się wśród starszych zawodników Arkadiusz Pilarz – UKS Set Kaniów, ponieważ zostawił za sobą o wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników i zajął w tej grupie pierwsze miejsce. Drugi był Bogdan Sztuba -  Kwisa Leśna, trzeci Maciej Paszana – UKS Set Kaniów, czwarty Adrian Sobecki, także UKS Set.
Puchary i medale wręczał osobiście starosta bielski Andrzej Płonka a towarzyszył mu Czesław Pszczółka z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego.

  
 O rywalizacji w turnieju kajak – polo dzieci i młodzików w następnej relacji.

Do góry