Pilarz i Schiller na 5 miejscu na świecie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 lipiec 2008
Odsłony: 1953
 Na zakończenie swojej kajak-polowej przygody na Mistrzostwach Świata w Edmonton w Kanadzie reprezentacja Polski U-21 pokonała Holandię 5:2 i zajęła ostatecznie bardzo dobre 5 miejsce. Zapewne mało kto się spodziewał tak dobrego występu Polaków. Przypomnę, że nasi zawodnicy, wśród których było dwóch zawodników UKS Set Kaniów - Łukasz Pilarz i Krzysztof Schiller, ponieśli tylko jedną porażkę z Włochami 2:3 i raz zremisowali 3:3 z Niemcami pozostałe mecze wygrywając. Włosi walczą z Niemcami o medal brązowy, a tytuł mistrzowski przypadnie jednej z drużyn z pary Wielka Brytania - Francja.
Reprezentant Polski - Jakub Maślak został królem strzelców wśród zawodników U-21.
Warto przypomnieć, że wyjazd naszych zawodników na Mistrzostwa Świata odbył się tylko i wyłącznie dzięki sponsorom. Zawodnikom UKS SET pomogli:Urząd Gminy, Rada Gminy i prywatni sponsorzy, m.in. Leszek i Andrzej Kosmaty, Jarosław Gwoźdź, Pan Pudełko(firma cateringowa) i Edward Wyciślok.
Kajak-polo to jeszcze mało znana dyscyplina sportowa w naszym kraju, ale na świecie jest bardzo popularna. W Holandii, Niemczech, Francji Hiszpanii i Anglii są już ligi zawodowe. Wielce prawdopodobne nawet, że Anglicy wprowadzą ją do programu Igrzysk w Londynie w 2012 roku, a Polacy znowu się obudzą z ręką w nocniku. Bo mamy bardzo dobrych zawodników - dwa lata temu zdobyli brązowy medal na ME a w ubiegłym siódme na MŚ. I to pływając na łódkach klejonych żywicą, które ważą 17 kg, a nie jak inni na węglowych ważących 7 kg. Warto zatem zainteresować się tą dyscypliną. Być może rysuje się szansa na medal w sporcie drużynowym...tylko czy zapatrzeni w piłkę, ale nożną działacze zechcą to zrozumieć i pomogą tej widowiskowej dyscyplinie?
Do góry