XVIII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo i Panda Cup

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 12 czerwiec 2023
Odsłony: 287
P1060816P1070037P1070061W Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie w weekend, 10 – 11 czerwca, rozegrane zostały XVIII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo i Panda Cup.
Udział w kajak polowych zmaganiach wzięło 29 drużyn, w tym z zagranicy: Litwy, Czech, Węgier i Danii. Walka o zwycięstwo toczyła się w czterech Dywizjach. Aby wyłonić tych najlepszych konieczne było rozegranie 90 meczów. Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szafarczyka TUTAJ - dzień pierwszy i TUTAJ - dzień drugi.
Drużyna gospodarzy, UKS SET Kaniów, zdobyła 1 miejsce w dwóch dywizjach: najstarszej – Dywizja I (startowało 10 drużyn) i najmłodszej, Panda Cup oraz trzecie miejsce w III Dywizji (udział brało 7 drużyn). Seniorzy w finałowym meczu pokonali węgierską drużynę Vidra, w Panda Cup UKS Set rywalizował z UKS Kanu Katowice, a w meczu o trzecie miejsce w III Dywizji UKS Set pokonał 7:6 Czechy Girls.
W pierwszej Dywizji Set Kaniów wystawił trzy drużyny, UKS Set B i Set C; walczyły one o miejsca od 7 do 9.
UKS Set A, zwycięzca I Dywizji, grał w składzie: Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Jery Manser (zawodnik UKS Set Kaniów z Finlandii).
III Dywizja - U14 – UKS Set miejsce III - Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Adam Sołdra, Robert Sołdra, Mateusz Borlicki, Kacper Gandor.
Panda Cup – I miejsce: Robert Sołdra, Mateusz Borlicki, Joanna Szafarczyk, Julia Studnicka, Kacper Mędrala i Natan Pilarz (rocznik 2015 - najmłodszy uczestnik Turnieju).
Sebastian Szafarczyk oprócz gry w UKS Set Kaniów występował również w drużynie narodowej Polska U16, która walczyła w II Dywizji (10 drużyn) i w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami i zawodnikami zajęła IV miejsce ulegając reprezentacji Czech U18 3:9. Brawo, Sebastian!!!

W uroczystej dekoracji zwycięzców uczestniczyli: radny Rady Powiatu w Bielsku-Białej, Grzegorz Gawęda, sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala, prezes UKS Set, Halina Błaszkiewicz, honorowy członek Polskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, obecny był również kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy, Piotr Kine.
Turniej odbył się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Bestwinie, sponsorami byli również Mateusz i Konrad Łukowicz – Łukowicz Nieruchomości oraz Sławomir Sojka – punkt gastronomiczny „Żwirek”; Sławomir i Iwona Sojkowie zadbali również o wyżywienie uczestników.

W uzupełnieniu informacji dodam, że przed Turniejem odbywały się konsultacje i eliminacje do kadry narodowej i trzech naszych zawodników uzyskało takie kwalifikacje: Wojciech Szafarczyk i Przemysław Gruszka w kategorii U-21, a Sebastian Szafarczyk w U-16.

Do góry