Podsumowanie I edycji Pucharu Polski w Leśnej

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 15 maj 2023
Odsłony: 621

Lesna Mlodzicy1Lesna MlodzicyW dniach 13 – 14 maja w Leśnej na obiektach LUKS Kwisa Leśna odbyła się pierwsza w tym roku edycja Pucharu Polski w kajak polo oraz XIV Międzynarodowy Turniej w kajak polo o Puchar Kwisy z udziałem drużyn z Polski, Czech i Litwy. W czterech Dywizjach wystąpiły 33 zespoły, rozegrano 87 meczów.
UKS Set Kaniów wystawił w nim trzy drużyny, w I Dywizji (seniorzy), w II Dywizji (kobiety/juniorzy) i w III Dywizji (młodzicy).
Seniorzy w składzie: Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Karolis Latauskas, Miklos Timar i Jerry Mansner zajęli 3 miejsce po zwycięstwie nad Team Poznań 7:4. Warto zaznaczyć, że na czele najlepszych strzelców w tej kategorii sklasyfikowano dwóch zawodników UKS Set: Karolis Latauskas zdobył 27 bramek, Mikols Timar – 15. Na uznanie zasługuje, że w fazie eliminacyjnej nasi seniorzy wygrali z Alytus SRC-VJRK 14:0, z LUKS Kwisa Leśna 1 9:0 i Powiśle B 12:0 i z imponującym stosunkiem bramek 35:0 zajęli 1 miejsce w grupie. Pecha mieli w półfinale, gdzie przegrali z Feniksem Szczecin 4:5, a wcześniej w drugiej fazie grupowej wygrali z tą drużyną 7:3.
W II Dywizji nasza mieszana drużyna w składzie: Wojciech Szafarczyk (9 bramek), Przemysław Gruszka (7 bramek), Amelia Ewiak (5), Maja Pyjas (5), Roksana Głombek (2) i Maksymilian Borlicki (4) w meczu o 5 miejsce pokonała Czech U18 7:5.
Podobnie jak seniorzy również 3 miejsce zajęli młodzicy występujący w III Dywizji: Robert Sołdra (3 bramki), Adam Sołdra (8), Kaja Gruszka (7), Mateusz Borlicki (3), Sebastian Szafarczyk ( najlepszy strzelec - 25 bramek), Joanna Szafarczyk. W meczu o 3 miejsce nasi młodzicy pokonali drużynę Powiśle Młodzicy 8:3.

Do góry