Bartek Dawidek wyróżniony

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 12 styczeń 2023
Odsłony: 329

Bartłomiej Dawidek jest nie tylko najlepszym kajak polistą wśród cukierników i najlepszym cukiernikiem wśród kajak polistów, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, medalistą mistrzostw Europy, zwycięzcą wielu zagranicznych i międzynarodowych turniejów to jeszcze do tego człowiekeim o wielkim sercu. Mimo młodego wieku oddał już ponad 20 litrów krwi i uratował tym samym dziesiątki ludzkich istnień. Taka postawa nie może pozostać obojętna.
12 stycznia sala sesyjna w Ośrodku Zamiejscowym Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku – Białej zapełniła się ludźmi wielkiego serca. Dosłownie i w przenośni.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprosiło na godzinę 16.30 krwiodawców z rejonu Podbeskidzia, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi, aby na uroczystej Gali wręczyć im Odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się właśnie Bartłomiej Dawidek i odebrał z rąk dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, doktora Stanisława Dyląga to zaszcytne wyróżnienie. Brawo, Bartek!!! Dzięki Twojej krwi uratowanych zostało dziesiątki ludzkich istnień!!!
Twój przykład pokazuje, że można być dobrym pracownikiem w zakładzie pracy, znakomitym sportowcem i jeszcze dzielić się cząstką siebie z potrzebującymi. BRAWO!!!

Do góry