Walczyli we Włoszech

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 11 lipiec 2022
Odsłony: 795

Zawodniczki UKS Set na woskiej stronie 2Wlochy 2022 podiumWlochy 2022Wlochy juniorzy podium 2022Wlochy seniorzy podium 2022Gdyby spojrzeć na zdjęcie ilustrujące tę stronę internetową można byłoby pomyśleć, że trafiło się na witrynę UKS Set Kaniów. Nic bardziej mylnego, to http://www.natisonekayakclub.org/13deg-minin-cup.html, czyli portal włoskiego Natisone Kayak Club, a fotka naszych zawodniczek znalazła się tam nie tylko z powodu ich urody, bo ta w kajak polo i zapewne w innych dyscyplinach nie ma takiego znaczenia, ale z tytułu osiąganych wyników w organizowanych przez ten klub turniejach. Poniżej zdjęcia możemy przeczytać, że zawodniczki UKS Set Kaniów nieprzerwanie od 2013 roku zwyciężają w MININ CUP TROPHY aż do teraz, za wyjątkiem lat 2020 – 2021, kiedy to z powodu pandemii turniej się nie odbył. Administrator strony nie będzie musiał wiele się wysilać, żeby uzupełnić zwycięzców tegorocznej, 13° MININ CUP TROPHY 2022, edycji, ponieważ znów zwyciężył w niej UKS Set Kaniów, a nasze dziewczyny zagrały w składzie: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Amelia Ewiak i Maja Pyjas. Warto zaznaczyć, że jest to 8 zwycięstwo z rzędu i już dwa razy puchar przechodni za trzykrotne z rzędu zwycięstwo został na stałe w kaniowskim klubie i wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ta kolekcja może się powiększyć.
13° MININ CUP TROPHY 2022 odbywał się w ramach III Dywizji 31° FBM INTERNATIONAL 'the Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy' (9 – 10 lipca 2022 r.), w którym wystąpili seniorzy UKS Set Kaniów (I Dywizja) oraz FRANCO ASCHIROTTO MEMORIAL 5° JUNIOR CANOE POLO INTERNATIONAL (IV Dywizja), gdzie zagrali juniorzy UKS Set.
Występujący w I Dywizji seniorzy w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski, Bartłomiej Ryba, Paweł Michalec, Jerry Mansner zajęła 3 miejsce.
W 5° JUNIOR CANOE POLO INTERNATIONAL zawodnicy UKS Set Kaniów również zajęli 3 miejsce, a na podium stanęli: Wojciech Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki, Szymon Machalica i Adam Mirecki. Warto przypomnieć, że na wspomnianej wyżej stronie juniorzy UKS Set Kaniów widnieją jako zwycięzcy JUNIOR CANOE POLO INTERNATIONAL w latach 2016 – 2017.
We włoskim Porpetto, w 31° FBM INTERNATIONAL 'the Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy' wzięły udział narodowe reprezentacje Austrii i Malty oraz kluby z Włoch, Czech, Austrii, Węgier, Szwajcarii, Niemiec i UKS Set z Polski, razem 28 drużyn.

Do góry