Jedno drugie i dwa trzecie miejsca w mocno obsadzonym turnieju w kajak polo

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 12 czerwiec 2022
Odsłony: 692
Tym razem w czasie 17. Międzynarodowego Turnieju Kajak Polo, 2. edycji Pucharu Polski w Kajak Polo i Panda Cup pogoda dopisała znakomicie, a przecież ten okres czerwca źle się jednak kojarzy mieszkańcom Kaniowa, dwa razy przeszła przez niego trąba powietrzna, zniszczyła wielu rodzinom dorobek życia, no i zakłóciła również przebieg zawodów. Z uwagi na wyładowania atmosferyczne trzeba było przerywać mecze. W tym roku 11 i 12 czerwca będą się dobrze kojarzyć, zawody odbyły się bez żadnych problemów, a dzięki temu, że było dobra pogoda w sobotę można było grać aż do godziny 21.30. Tak, tak, słońce już dawno zaszło, a zawody nadal trwały. Cieszyli się również plażowicze zapełniając plażę w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych, a plażując mieli okazję obserwować i poznać kajak polo, ponieważ w weekend basen został również zamieniony na boisko do gry. Zdjęcia z soboty TUTAJ, z niedzieli TUTAJ
Przez dwa dni rozegrano na trzech boiskach 145 meczów, a to z uwagi na liczny udział drużyn z Czech, Węgier, Litwy, Finlandii i Polski. W sumie wystąpiło 39 drużyn w trzech kategoriach: Dywizja I – 12 drużyn, II – 14, III – 8 i Panda Cup – 5.
W Panda Cup najlepsi okazali się reprezentanci Kwisy Leśnej. „Klan Sztubów” pokonał w finale UKS Kanu Katowice 9:4. Trzecie miejsce przypadło UKS Set Kaniów, w którego składzie zagrali również zawodnicy z Czech, a z miejscowych grali: Adam Sołdra, Robert Sołdra, Kaja Gruszka i Joanna Szafarczyk.
W III Dywizji, gdzie grały zawodniczki i zawodniczki do lat 14, najlepsi byli reprezentanci MOSW Choszczno. Drugie miejsce zajęła męska reprezentacja Olimpijczyka Kliniska, a trzecie żeńska ekipa UKS Kanu Katowice.
Druga Dywizja jest dosyć niewdzięczna, ponieważ rywalizują w niej juniorzy do lat 18 z dziewczynami/kobietami. Wiadomo, że osiemnastoletni zawodnik to już prawdziwy mężczyzna, więc rywalizacja z takimi zawodnikami dla żeńskich drużyn nie jest łatwa, ale zawodniczki UKS Set Kaniów, w której najmłodsza Majka kończy obecnie ósmą klasę wcale się nie przestraszyły swoich przeciwników i walczyły jak równy z równym, w znakomitej większości meczów przewyższając swoich konkurentów pod każdym względem. Ostatecznie zajęły drugie miejsce, ale należy zaznaczyć, że w normalnym czasie finałowy mecz z mężczyznami z SK Trakai z Litwy zakończył się remisem 3:3, a Litwini wygrali „złotą bramką”. W fazie eliminacyjnej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się również remisem 2:2. Zawodniczki UKS Set Kaniów grały w składzie: Amelia Ewiak, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Maja Pyjas i Dominika Wróbel. Trzecie miejsce przypadło MOSW Choszczno. Nieco gorzej powiodło się naszym zawodnikom, którzy występując pod nazwą UKS Set Kaniów U-18 zajęli 8 miejsce, ale jest to bardzo młoda drużyna, najstarsi z nich w zeszłym roku ukończyli ósmą klasę, pozostali uczą się w dalszym ciągu w szkole podstawowej.
W I Dywizji najlepsze było Powiśle Warszawa, drugie miejsce zajęli goście z Finlandii – Melan Vääntäjät & M, a trzecie UKS Set Kaniów w składzie: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Bartłomiej Ryba, Arkadiusz Pilarz, Tomasz Kabut i Dominik Mencak.
W ceremonii dekoracji uczestniczyli: prezes Śląskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala, prezes UKS Set Kaniów, Halina Błaszkiewicz. W trakcie zawodów na trybunach można było dostrzec przewodniczącego Rady Gminy Bestwina, Jerzego Stanclika, wójta, Artura Beniowskiego, radnego, Grzegorza Owczarza, był także obecny kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina, Piotr Kine. Kibicowało również swoim koleżankom i kolegom wiele byłych zawodniczek i wielu zawodników UKS Set Kaniów wraz ze swoimi dziećmi, to cieszy, być może zdecydują się one na uprawianie tej niezwykle widowiskowej dyscypliny.
A skoro całe dwudniowe zawody przebiegły sprawnie wypada złożyć podziękowania tym, którzy pomogli w ich organizacji: Urzędowi Gminy Bestwina, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bestwinie (za udostępniony sprzęt do nagłośnienia), Starostwu Powiatowemu w Bielsku-Białej, Polskiemu Związkowi Kajakowemu, Składowi Drewna w Dankowicach (za przekazany materiał do remontu pomostów), MWS Sp. z o.o. w Tychach (za przekazane napoje), firmom: Busik, RAKOT i Jedi Detailing Auto Spa.
Do góry