Dwa trzecie i dwa czwarte miejsca w I edycji Pucharu Polski'2022

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 08 maj 2022
Odsłony: 587

LesnaLesna 1W dniach 7 - 8 maja, w Leśnej, odbyła się I edycja Pucharu Polski 2022 w Kajak Polo. Wystąpiły w niej 4 drużyny UKS Set Kaniów pod wodzą trenerów: Dariusza Pilarza i Bartłomieja Dawidka. Udział wzięło 30 drużyn z Polski, Czech i Litwy i ponad 200 zawodników. Aby wyłonić zwycięzców rozegrano 82 mecze.
W I Dywizji reprezentowali UKS Set następujący zawodnicy: Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Tomasz Pietrzyk i Maciej Pietrzyk. Drużyna zajęła 4 miejsce.
W II Dywizji wystąpili: Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Maja Pyjas, Maksymilian Borlicki i Daniel Sarina. Walcząc ze znacznie starszymi zawodniczkami i zawodnikami nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i zajęła również 4 miejsce.
Lepiej powiodło się młodszym koleżankom i kolegom, bo wywalczyli medale brązowe. W III Dywizji grali: Roksana Głombek, Szymon Machalica, Kaja Gruszka, Sebastian Szafarczyk i Adam Mirecki.
Najmłodsi walczyli w Turnieju Panda Cup i również stanęli na najniższym stopniu podium, a z brązu cieszyli się Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka (tak, występowała w dwóch drużynach), Mateusz Borlicki, Adam Sołdra i Robert Sołdra.