Trzecie i czwarte miejsce w Szczecinie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 11 kwiecień 2022
Odsłony: 579
 III m SzczecinDrugi w tym roku, a pierwszy na otwartym akwenie, start zaliczyli zawodnicy UKS SET Kaniów.
Na przystani Centrum Żeglarskiego w Szczecinie w dniach 9-10 kwietnia odbył się I Międzynarodowy Turniej Kajak Polo (Floating Garden Canoepolo International Tournament - Szczecin).
Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, pięknie rozlokowanych pośród cumujących jachtów i łodzi, co dla zawodników nie mieszkających nad morzem ani jeziorem było nie lada gratką.
W dwudniowej imprezie obowiązywał podział na trzy dywizje. Dywizja I - dla zespołów seniorskich mężczyzn, gdzie rywalizowali między innymi mistrzowie Polski, Czech i Litwy. Dywizja II - dla zespołów seniorskich kobiet i mieszanych do 18 roku życia, z aktualnymi mistrzyniami Polski seniorek, mistrzami Polski juniorów, mistrzami Czech juniorów. Dywizja III dla dzieci do 14 roku życia z reprezentantami Pragi, Katowic, Choszczna i Szczecina.
UKS SET Kaniów wystawił dwie reprezentacje w bardzo eksperymentalnych składach. W I Dywizji bardzo już doświadczonych zawodników: Arkadiusza Pilarza, Pawła Michalca, Bartłomieja Dawidka wspierał junior, Wojciech Szafarczyk oraz posiadający licencję UKS SET, Fin, Jerry Mansner. Drużyna ta zajęła bardzo dobre IV miejsce na 9 startujących.
W II Dywizji nasze zawodniczki i zawodnicy rywalizowali ze znacznie starszymi od nich zawodnikami i spisali się znakomicie zajmując III miejsce. Brązowe medale zdobyli: Maja Pyjas, Roksana Głombek, Amelia Ewiak, Zuzanna Grolik, Paulina Jakubowska, Przemysław Gruszka, Szymon Machalica, Maksymilian Borlicki, Daniel Sarina. W tej kategorii również wystąpiło 9 drużyn.
Organizatorami Turnieju byli: Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Klub Sportowy „Feniks” Szczecin i Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Kliniska.
Do góry