Udane występy w Alytus Cup - 2022

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 07 luty 2022
Odsłony: 832

Adam 1Hania Maja 1AdamZ udziałem drużyn z Litwy, Szwecji, Ukrainy, Finlandii oraz Polski w dniach 05 – 06 lutego odbywał się 2022 INTERNATIONAL CANOE POLO TOURNAMENT – “ALYTUS CUP – 2022”. Zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów od kilkunastu lat uczestniczą w Alytus Cup, a litewski klub przyjeżdża na turnieje do Kaniowa.
W tym roku UKS Set Kaniów wystawił dwie drużyny, jedną w Dywizji II, gdzie grają kobiety i juniorzy i drugą w kategorii młodzików.
II DywizjaModzicyW II Dywizji wystąpili: Hania Sojka, Maja Pyjas, Amelia Ewlak, Przemysław Gruszka Maksymilian Borlicki i Wojciech Szafarczyk. Ta mieszana drużyna zajęła II miejsce ulegając w finale Szwecji 6:7. Było też indywidualne wyróżnienie, królem strzelców został Wojciech Szafarczyk.
Młodzicy w składzie: Szymon Machalica, Sebastian Szafarczyk, Adam Mirecki, Roksana Głombek i jeden zawodnik wypożyczony z Katowic pokonali w finale UKS 4 Katowice 6:5 i sięgnęli po złote medale. Sebastian 1WojtekTrzecie miejsce zajęła Litwa. Brawo!!!
Opiekę nad drużynami sprawował trener Dariusz Pilarz.