Nasze zawodniczki najlepsze w „Dzūkijos Taurė-2021”.

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 23 listopad 2021
Odsłony: 802
 UKS Litwa 1UKS Litwa 2UKS LitwaOd kilkunastu lat UKS Set Kaniów utrzymuje przyjacielskie, sportowe kontakty z litewskim Canoepolo Alytaus "Alytus" i kiedy tylko pozwalają na to środki finansowe i uda się zebrać drużyny bez szkody dla nauki i pracy zawodników biorą oni udział w organizowanych tam turniejach. Przeważnie jest to dwa razy w roku, raz zmagają się na boiskach usytuowanych na wolnym powietrzu, a jesienią czy też w zimie na basenach pod dachem. I tak też było tym razem.
W dniach 20 – 21 listopada, po dwuletniej przerwie ze względu na sytuację COVID-19 na Litwie i na świecie, w dorzeczu miasta Alytus, w Alytaus sporto ir rekreacijos centras odbył się międzynarodowy turniej kajak polo „Dzūkijos Taurė-2021”.
Do tych tradycyjnych zawodów zgłosiło się 16 drużyn z Polski, Finlandii, Czech, Ukrainy i Litwy. Sportowcy startowali w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej Dywizji mężczyźni, w drugiej młodzież do lat 17 i kobiety. Uczestników konkursu powitała zastępczyni burmistrza Olity Jurgita Šukevičienė.
Bardzo dobrze spisała się drużyna dziewcząt w składzie Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Klaudia Sachmerda, Amelia Ewlak pokonując finale warszawskie Powiśle 6;1, a wcześniej w półfinale KTW Kalisz 13:2.
W tej samej grupie występowali również młodzicy UKS Set Kaniów. Mieszana drużyna dziewczyn i chłopców w składzie: Maja Pyjas, Roksana Głombek, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Max Borlicki, Adam Mirecki i Sebastian Szafarczyk w rywalizacji ze starszymi zawodnikami spisała się całkiem dobrze i zajęła 5 miejsce pokonując w decydującym meczu KTW Kalisz 10:1.
Do góry