Tym razem trzy razy podium

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 23 czerwiec 2021
Odsłony: 184
 Rozegranie 90 meczów było konieczne, aby wyłonić zwycięzców III edycji Pucharu Polski w Kajak Polo połączonej z Międzynarodowym Turniejem Kajak Polo. Na Stawie Maroko w Katowicach gościły w dniach 19 – 20 czerwca najlepsze drużyny z Polski oraz Czech i Litwy.
O ile przed tygodniem w Kaniowie zawodnicy musieli walczyć nie tylko ze sobą, ale i z silnym wiatrem, zimnem, ulewami i zapadającymi ciemnościami spowodowanymi burzowymi chmurami o tyle w Katowicach przez dwa dni zawodów towarzyszył im żar lejący się z nieba.
Wypad do stolicy Śląska okazał się dla zawodników UKS SET Kaniów bardziej udany niż występy w poprzedni weekend w Kaniowie, ponieważ tym razem trzy kaniowskie drużyny stanęły na podium.
I tak w Dywizji II na najwyższym stopniu podium po zwycięstwie nad MOSW Choszczno 5:2 stanęli: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Monika Pacyga, Hanna Sojka, Przemysław Gruszka i Wojciech Szafarczyk.
Swój sukces sprzed tygodnia potwierdzili: Maja, Pyjas, Klaudia Mikołajczyk, Roksana Głombek, Machalica Szymon, Maksymilian Borlicki pokonując w finale Kwisę Leśna 6:4 i ponownie zwyciężyli w III Dywizji.
W turnieju dzieci – Panda Cup - Sebastian Szafarczyk, Adam Mirecki, Mateusz Borlicki, Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Adam Sołdra, Robert Sołdra zajęli drugie miejsce ulegając w finale MOSW Choszczno.
Szczęście nie dopisało drużynie seniorów w I Dywizji ulegli bowiem w walce o 3 miejsce jedną, „złotą bramką” Powiślu Warszawa i musieli zadowolić się czwartym miejscem. Występowali w składzie: Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Arkadiusz Pilarz, Mateusz Kluczyk oraz z uwagi na braki kadrowe zawodnicy LUKS Kwisa Leśna: Jacek Sztuba i Marcin Labiszak.
Do góry