Kolejne wyróżnienie dla UKS "SET" Kaniów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 03 czerwiec 2021
Odsłony: 61
IMG 1690IMG 1712IMG 1713IMG 1714JZ 2JZ 3 W zupełnie innym niż w poprzednich latach, rzec można „covidowym” scenariuszu, odbyło się w środę, 2 czerwca, w bielskim starostwie powiatowym podsumowanie sportowego 2020 roku.
Ani przewodniczący Rady Powiatu, Jan Borowski, ani starosta, Andrzej Płonka, nie zakładali, że ta uroczystość będzie miała tak skromny wymiar, jednakże rzeczywistość i względy bezpieczeństwa wymusiły na powiatowych władzach samorządowych taki a nie inny przebieg tej uroczystości. I od razu muszę pochylić czoła przed włodarzami powiatu w uznaniu, że w ogóle taka uroczystość się odbyła i uhonorowano najlepsze kluby sportowe powiatu bielskiego i sportowców tychże klubów. A wśród nich znalazł się, jako jedyny z gminy Bestwina, UKS „SET” Kaniów. Dodam od razu, że UKS „SET” corocznie jest wyróżniany przez władze powiatu za swoje osiągnięcia.
Otwierając spotkanie przedstawicieli środowiska sportowego z władzami samorządowymi powiatu bielskiego starosta bielski, Andrzej Płonka, powiedział m.in: - Sport uczy cierpliwości, a jak wiadomo cierpliwość i konsekwencja przynoszą efekty. Przyznam się szczerze, że długo i cierpliwie czekałem na możliwość spotkania się ze środowiskiem sportowym powiatu bielskiego, żywo mam w pamięci wszystkie nasze ponad dwudziestoletnie spotkania, które prasa określała jako Sportowe Gale Powiatu Bielskiego. W minionym roku dużo się jednak zmieniło. Przyszła pandemia, pozamykano obiekty sportowe, odwoływano zawody. Wszyscy uczyliśmy się życia w nowej pandemicznej rzeczywistości. Dla sportu wyczynowego, amatorskiego, szkolnego nastał trudny czas – trudny, ale jak się okazuje - NIE STRACONY. W okrojonej formie zawodnicy trenowali, z wolna i z wielkimi obostrzeniami zaczęto organizować pierwsze zawody sportowe. W powiecie bielskim sportowy efekt roku 2020 jest zupełnie dobry i dzisiaj z największą przyjemnością mogę uhonorować i pogratulować: 58 zawodnikom, 20 trenerom i 12 klubom sportowym – zakończył swoją wypowiedź starosta bielski.
Z powodu ograniczeń pandemicznych na spotkanie przybyli tylko przedstawiciele klubów sportowych, a także przewodniczący Rady Powiatu w Bielsku – Białej Jan Borowski, członkowie Zarządu Powiatu: Barbara Adamska i Dorota Nikiel, sekretarz powiatu Halina Kopeć, radna powiatu Helena Byrdy – Przybyła oraz kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Magdalena Więzik.
W minionym i bieżącym roku COVID nie oszczędził wielu zasłużonych działaczy sportowych, a wielu z nich – mając często choroby współistniejące – przegrało walkę o życie. Obecni na spotkaniu minutą refleksyjnej ciszy uczcili ich pamięć.
Osobiste względy nie pozwoliły w tym roku na udział w tej uroczystości Pani prezes, Halinie Błaszkiewicz, dlatego też okazały puchar „Z wyrazami i podziękowaniami za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2020 roku” odebrał w imieniu UKS „SET” Kaniów wiceprezes, Jerzy Zużałek.
Pamiątkowe medale „Za wybitne osiągnięcia sportowe” i nagrody rzeczowe zostały przyznane następującym zawodniczkom i zawodnikom UKS „SET” Kaniów:
- Dominika Sojka – Mistrzostwo Polski Juniorek
- Hanna Sojka – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych
- Natalia Pacyga – Mistrzostwo Polski Seniorek – kapitan drużyny
Paweł Michalec – kapitan drużyny - brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów.
Łukaszowi Pilarzowi przekazano list gratulacyjny z „Wyrazami uznania i podziękowaniami za realizację zadań na rzecz sportu w Powiecie Bielskim, czego wyrazem są osiągnięcia sportowe wychowanków w 2020 roku.”
Uroczystość ta była również okazją do pożegnania odchodzącego na emeryturę, powszechnie lubianego i docenianego, Czesława Pszczółki, z Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki. UKS „SET” Kaniów w podziękowaniu za 22 lat współpracy z Panem Czesławem wręczył Mu za pośrednictwem wiceprezesa, Jerzego Zużałka, pamiątkową tablicę z następującą treścią:
„Coś się kiedyś kończy, a coś zaczyna”
Szanowny Pan Czesław Pszczółka
W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Pan. W związku  z zakończeniem przez Pana pracy zawodowej dziękujemy Panu za wiele lat współpracy, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie. Życzymy Panu, aby nowy rozdział życia, który właśnie Pan rozpoczął był pełen samych dobrych chwil.  
Zarząd, zawodnicy, trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Set” Kaniów
Kaniów, 2 czerwca 2021 r.
Jako lokalnego patriotę cieszy mnie, że na tablicy prezentującej powiat bielski i służącej za dekorację tej uroczystości znalazły się boiska do kajak polo wraz z trybunami i pozostałym terenem Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.
Do góry