Pierwszy tegoroczny start w kajak polo i slalomie

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 16 lipiec 2020
Odsłony: 554

642e8a253a6e7daac9026b89ab280929c2e223917f5617d441f2d96e4d2d3d300aaf4c9aa6d0cce7eed52bcd7007684eW Leśnej w dniach od 3 do 5 lipca odbyły się: XII Memoriał im. Ireneusza Kielera, XI Mistrzostwa Polski Weteranów w Kajak Polo, Turniej Dzieci i Młodzików w Kajak Polo oraz slalom w kajakarstwie górskim.
To pierwsze zawody na otwartej przestrzeni, w jakich wzięli udział zawodnicy UKS Set Kaniów w tym roku. I od razu należy dodać, że wypadli całkiem, całkiem.
W Turnieju Dzieci i Młodzików w Kajak Polo nasza drużyna w składzie: Maja Pyjas, Ilona Kupczak, Klaudia Kołodziejczyk, Przemysław Gruszka, Sebastian Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Krzysztof Sikora, Szymon Machalica wystąpiła w kategorii młodzików i zajęła II miejsce ulegając w finale MOSW Choszczno.
W slalomie, również w kategorii młodzików, najlepszy wynik osiągnęła Maja Pyjas zajmując II miejsce, a w kategorii dzieci Sebastian Szafarczyk był III. Pozostałe wyniki naszych zawodniczek i zawodników - młodziczki: Klaudia Mikołajczyk VII, Kupczak Ilona IX.
- młodziki: V miejsce Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk był VIII, Krzysztof Sikora IX, Szymon Machalica X.
W slalomie wystartowało 50 zawodników z czterech klubów - LUKS Kwisa Leśna, Ludowy Klub Kajakowy Drzewica, Uczniowski Klub Sportowy Kanu oraz UKS SET Kaniów. Należy podkreślić, że nasi zawodnicy nie mają możliwości trenowania slalomu, a radzą sobie na torze bardzo dobrze, co świadczy o wysokim poziomie ich wyszkolenia, zaangażowaniu i chęci stawiania czoła nowym wyzwaniom.
Do Turnieju Kajak Polo zgłosiło się 7 klubów z całej Polski (LUKS Kwisa Leśna, KTW Kalisz Canoe Polo, UKS SET Kaniów, Viking Małomice, MOSW Choszczno, Uczniowski Klub Sportowy Kanu oraz UKS Olimpijczyk Kliniska).

Do góry