Nagrodzeni i wyróżnieni na gali sportu w starostwie powiatowym

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 01 luty 2019
Odsłony: 503
W ubiegłym tygodniu starosta bielski Andrzej Płonka uhonorował wybitnych ludzi kultury powiatu bielskiego, a dzisiaj, 1 lutego, gościł ludzi sportu.
Noworoczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością, m. in., posłowie Jacek Falfus i Mirosław Suchoń, olimpijczycy, samorządowcy, działacze sportowi, trenerzy i sympatycy sportu. Zdjęcia TUTAJ
Starosta Andrzej Płonka (prowadzący galę przedstawił go, jako wielkiego piłkarza, siatkarza i narciarza) podkreślił, że sport jest zjawiskiem wielowymiarowym, pozostającym w silnej relacji do niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Przytoczył słowa Kazimierza Wierzyńskiego, poety i publicysty sportowego: „Widowisko sportowe, zawody sportowe są teatrem, największym Colosseum świata. To w tym teatrze najmocniej bije serce kibica i to tu mamy do czynienia z tajemną siłą zespalającą uczucia, emocje, serca i umysły wielkiej rzeszy zebranych ludzi. Sport jest największym teatrem XX wieku.”
Na scenie „powiatowego Colloseum” prezentowali się najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze powiatu bielskiego, a wśród nich przedstawicielki i przedstawiciele sportu drużynowego - kajak polo z UKS Set Kaniów i ich trener, a wśród działaczy prezes i trener UKS The Best Bestwinka.

Starostwo nagrodziło 42 wybitnych zawodniczek i zawodników, co jest największą liczbą w dotychczasowych galach, chociaż starosta zdaje sobie sprawę, że powinno ich być na tej scenie więcej, bo też znacznie więcej sportowców sobie na to zasłużyła, ale realia pozwalają tylko na tyle. Słowa podziękowania i uznania popłynęły do samorządowców, dzięki którym sportowcy mogą i mają gdzie realizować swoje pasje.
W ubiegłym roku powiat bielski obchodził Jubileusz 20-lecia istnienia i przez te 20 lat władze powiatu miały okazję współpracować z różnymi działaczami sportowymi. Noworoczne spotkanie środowiska sportowego to doskonała okazja, aby tym osobom podziękować, dlatego też wystosowano do nich zaproszenia i poproszono na scenę. W tym zacnym gronie obok, m.in., znanego doskonale wszystkim sportowcom doktora Stanisława Ptaka i Mirosława Galczaka – prezesa Zarządu „Prasa Beskidzka”, wydawcy Kroniki Beskidzkiej, znalazł się Waldemar Fluder, prezes UKS The Best Bestwinka, trener piłki nożnej i tenisa stołowego, propagator i animator sportu.
Z kolei wśród wyróżnionych i nagrodzonych sportowców znalazły się zawodniczki UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda (nieobecna – studia)), Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka – wicemistrzynie świata U-21, złote medalistki mistrzostw Polski, zdobywczynie Pucharu Polski i ich trener Arkadiusz Pilarz (nieobecny z powodu wyjazdu na turniej w Szwajcarii) oraz Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Wizner (Kordian i Dawid nieobecni ze względu na wyjazd na turniej w Szwajcarii) oraz trener prowadzący, Dariusz Pilarz – wicemistrzostwo świata U-21 dziewczyn i czwarte miejsce na mistrzostwach świata U-21 chłopców, pierwsze miejsce w Pucharze Polski.
Oprócz nagród i wyróżnień starostwa powiatowego wręczono również nagrody specjalne ufundowane przez firmę Martes Sport - producenta i importera odzieży, obuwia i akcesoriów sportowych. Takie wyróżnienia przyznano tylko dwa. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że obok Jakuba Wolnego – skoczka narciarskiego, indywidualnego Mistrza Świata Juniorów w Val di Fiemme i drużynowego Mistrza Świata Juniorów w Val di Fiemme znalazła się 16-letnia zawodniczka UKS Set Kaniów, Dominika Sojka. Brawo, Domka!!! Ech, gdyby tak kajak polo stało się dyscypliną olimpijską Dominika na pewno byłaby pierwszą olimpijką z Kaniowa i pierwszą olimpijką z klubu z naszej gminy!
Galę sportu uświetnili artyści Teatru Muzycznego Movimento z Czechowic-Dziedzic, a wśród nich nagrodzony przed tygodniem solista, tenor - Piotr Brożek.

Naszym sportowcom towarzyszyli: Łukasz Wojsław - kierownik Referatu Sportu i Promocji w Urzędzie Gminy Bestwina, Halina Błaszkiewicz - prezes UKS Set Kaniów, Jerzy Zużałek - wiceprezes UKS Set Kaniów.

Do góry