Złote seniorki, brązowi seniorzy

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 04 wrzesień 2018
Odsłony: 367
 
 
 
 
 
 
W dniach 1 i 2 września na przystani MOSW w ZS 1 w Choszcznie na jeziorze Klukom odbyła się XXI edycja Mistrzostw Polski Seniorów w Kajak Polo. Impreza zorganizowana z dużym rozmachem, którego można tylko pozazdrościć, ale też nie ma się czemu dziwić, skoro zaangażowanych w organizację Mistrzostw było wiele osób i lokalne media. I tak Patronat Honorowy sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a Patronat medialny TVP 3 Szczecin. Oficjalnego otwarcie XXI Mistrzostw Polski Seniorów dokonali starosta choszczeński Wioletta Kaszak, zastępca burmistrza Choszczna Łukasz Młynarczyk, członek Zarządu Stowarzyszenia Lider Pojezierza Krzysztof Wiklak oraz Dyrektor Sportowy PZKaj. Wojciech Kudlik. Długa była również lista sponsorów …. i w tym wypadku także można napisać: „nic tylko pozazdrościć”.
UKS SET Kaniów wystawił drużynę kobiet i dwie drużyny męskie oraz drużynę młodzików, która brała udział w imprezie towarzyszącej, tj. Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.
Mimo tego, że jak już zostało wspomniane przy okazji mistrzostw świata, dziewczyny lubią brąz, nasze zawodniczki gustują jednakże w bardziej wartościowych kruszcach (mistrzostwa świata – srebro) i piąty raz z rzędu sięgnęły po złoty medal Mistrzostw Polski. Złota drużyna w składzie: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Katarzyna Malik pokonała w finale MOSW Choszczno 8:2. Wiernych kibiców dziewcząt i sympatyków UKS Set Kaniów cieszy zapewne powrót do zdrowia i do drużyny Natalii Pacyga oraz Katarzyny Malik, swego czasu najlepszej polskiej kajakpolistki (panieńskie nazwisko Furczyk). Trzecie miejsce zajęło Powiśle Warszawa.
Seniorzy występowali w dosyć eksperymentalnych (moim zdaniem) składach i tym razem UKS SET I w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski i Dawid Wizner w meczu o 3 miejsce pokonał LUKS Kwisa Leśna 8:1. Mecz o złote medale był bratobójczym pojedynkiem pomiędzy pierwszą i drugą drużyną MOSW Choszczno.
Druga drużyna w składzie: Dawid Cebula, Borys Zubczewski, Piotr Bajerski, Maciej Paszana, Kamil Król, Mateusz Jonkisz, Adam Baryła zajęła 8 miejsce.
Godnym odnotowania jest, że okolicznościową statuetkę dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw odebrała zawodniczka UKS SET Kaniów Klaudia Sachmerda.

Młodzicy w składzie: Hanna Sojka, Aneta Kóska, Ilona Kupczak, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek, Przemysław Gruszka i Wojciech Szafarczyk zajęli bardzo dobre IV miejsce. Brawo!!!
Zarząd UKS SET składa serdeczne podziękowania firmom: RAKOT, BUSIK oraz GRAFION ELEKTRO, dzięki wsparciu których możliwy był wyjazd naszych drużyn do Choszczna. Warto zaznaczyć, że RAKOT i BUSIK to firmy, które założyli byli i obecni zawodnicy UKS SET Kaniów, cieszy zatem fakt, że w dalszym ciągu są wierni klubowi i wspierają go w bieżącej działalności

Do góry