Najlepsi w I i II Dywizji

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 11 czerwiec 2018
Odsłony: 465
Nie ma w naszej gminie drugiej takiej imprezy, gdzie uczestnicy i organizatorzy przez dwa, trzy dni (to dosyć duże uproszczenie) pracowaliby na najwyższych obrotach. A tak dzieje się właśnie w przypadku zawodów organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. ZDJĘCIA TUTAJ i TUTAJ
Napisałem w nawiasie, że to duże uproszczenie, bo tak jest faktycznie. Przygotowanie boisk i zaplecza dla setek uczestników to duże wyzwanie i wymaga nie lada wysiłku. UKS Set Kaniów ma o tyle szczęście, że ma Panią Prezes, Halinę Błaszkiewicz, całą rodzinę Pilarzów, która oprócz trenowania zawodników angażuje się we wszystkie zadania związane z przygotowaniem boisk i obiektu do zawodów, ma również rodziców zawodników i sympatyków kajak polo, jak choćby małżeństwo Sojków, Szymona Maślankę, Jacka Gruszkę, no i sponsorów, firmy: Grafion Electro, Busik, Rakot … oczywiście nie można zapomnieć o Urzędzie Gminy w Bestwinie – najpoważniejszym sponsorze Klubu. Grzechem byłoby nie wspomnieć o zawodniku,  Bartku Dawidku, który na Międzynarodowy Turniej w Kajak Polo oraz drugą edycję Pucharu Polski w Kajak Polo i Turniej Panda Cup upiekł 7 blaszek różnego rodzaju ciast potwierdzając tym samym, że jest najlepszym bramkarzem wśród ciastkarzy i najlepszym ciastkarzem wśród kajak polistów.
XIII Międzynarodowy Turniej w Kajak Polo oraz druga edycja Pucharu Polski w Kajak Polo i Turniej Panda Cup odbyły się w Kaniowie w dniach 8 – 10 czerwca 2018.
W piątek wieczorem drużyny meldowały swoje przybycie i rozbijały namioty na polu namiotowym. W sobotę od godziny 8:00 aż do 22:00 rozgrywały mecze eliminacyjne, a w niedzielę, 10 czerwca, pierwsze mecze rozpoczęły się już o godz. 7:00. Ostatni mecz finałowy odbył się o godz. 15:40, a po nim dekoracje wszystkich uczestników. W ceremonii dekoracji udział wzięli: członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Katarzyna Adamiec, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, sołtys Marek Pękala, prezes UKS Set, Halina Błaszkiewicz, kibicowali również zawodniczkom i zawodnikom przewodniczący Rady Gminy Bestwina, Jerzy Stanclik, kierownik Referatu Sportu i Promocji Łukasz Wojsław, radny Roman Pacyga.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Dywizja I – UKS Set Kaniów: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Paweł Michalec, Piotr Bajerski, Kiss Miklosz, Arkadiusz Pilarz – 1 miejsce. Drugie miejsce zajął MOSW Choszczno, trzecie Vidra – Węgry.
Dywizja II – UKS Set Kaniów: Dominika Sojka, Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Gabriela Bazan, Marlena Madej – 1 miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie z Pragi (Czechy) a trzecie Nagymaros z Węgier.
W III Dywizji zwyciężyła drużyna MOSW Choszczno, drugie miejsce zajęła Kwisa Leśna, trzecie Nagymaros, a naszej ekipie przypadło miejsce tuż za podium. Drużynę UKS Set Kaniów  stanowili: Hanna Sojka, Kóska Aneta, Estera Janeczko, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek i Miłosz Prymula.
IV Dywizja, czyli Panda Cup miała najliczniejszą widownię i najgorętszy doping. Trudno się dziwić, bo na wodzie występowało kajak polowe przedszkole, czyli dzieci z roczników 2005 i młodsze. Drużyna UKS Set Kaniów zajęła 3 miejsce, a występowała w składzie: Kaja Gruszka, Przemysław Gruszka, Bartłomiej Kleczek, Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Joanna Szafarczyk, Gabriel Dendys. Pierwsze miejsce wywalczył MOSW Choszczno pokonując w finale czeską drużynę z Pragi.
XIII Międzynarodowy Turniej w Kajak Polo oraz druga edycja Pucharu Polski w Kajak Polo były również okazją aby uhonorować pamiątkową statuetką zawodniczkę UKS Set Kaniów, Natalię Pacygę, która z uwagi na kontuzję barku postanowiła zakończyć karierę.
Natalia przez wiele lat była czołową zawodniczką UKS Set oraz reprezentacji Polski występując w drużynie U21 na mistrzostwach Świata i Europy, w Pucharze Europy, a w barwach UKS Set zdobyła z drużyną wiele tytułów mistrzyni Polski w kategorii juniorek i seniorek. Dziękujemy, Natalia!!! I liczymy jeszcze na zmianę decyzji jeśli tylko zdrowie na to pozwoli.
W trakcie XIII Międzynarodowego Turnieju w Kajak Polo, drugiej edycji Pucharu Polski w Kajak Polo oraz Turnieju dla dzieci Panda Cup rozegrano 124 mecze, wystąpiło 38 drużyn reprezentujących 16 klubów z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Węgier, Austrii, Litwy i Ukrainy.
Do góry