Międzynarodowy Mecz Kajakowy w ORiSW

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 08 październik 2017
Odsłony: 928

Już po raz 52 odbył się w weekend 07.10 . – 08.. 10. 2017 roku Puchar Polski Południowej w kajakarstwie klasycznym. W ramach tej imprezy w Kaniowie, w sobotę, 7 października, odbył się Międzynarodowy Mecz Kajakowy. W niedzielę, w Tychach, odbędzie się druga część  Pucharu – rywalizacja zawodniczek i zawodników na dystansach, bowiem mecz w Kaniowie odbywał się tylko na dystansie 200 metrów. Zdjęcia TUTAJ
Wyścigi w Kaniowie trafiły do historii Pucharu Polski Południowej dzięki bardzo dobrej współpracy Pani prezes UKS Set Kaniów, Haliny Błaszkiewicz, z prezesem Śląskiego Związku Kajakowego, Czesławem Górką oraz warunkom, jakie stwarza Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Ta piętnasta impreza w historii Pucharu w Kaniowie gości od paru lat.


Jury zawodów tworzyli: Juraj Harnaś, Czesław Górka oraz Pjajčik Vit. Sędziami byli: Halina Blaszkiewicz, Andrzej Słota, Kinga Słota oraz Krzysztof Dudek. Opiekę medyczną oraz zabezpieczenie na wodzie sprawowali Sławomir Sojka i Marcin Kraus, nagłośnienie zapewnił Jacek Gruszka, a rolę spikera pełnił Jerzy Zużałek.
W tym roku przytrafiła się rzecz bez precedensu w dotychczasowej historii. Po 11 biegach ekipy z Moraw oraz Trenčína miały taką samą ilość punktów, ponadto identyczną ilość zajętych pierwszych, drugich i trzecich miejsc, więc prezes, Czesław Górka, miał nie lada orzech do zgryzienia.

Ostatecznie postanowiono wręczyć dwa Puchary Marszałka Województwa Śląskiego, tj. ekipie z Moraw oraz z TTS Trenčin.
Klasyfikacja po pierwszym dniu:
Morawy – 23 pkt.
Trenčín – 23 pkt.
Śląsk – 19 pkt.

Do góry