Mamy wicemistrzostwo świata

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 03 wrzesień 2016
Odsłony: 1906

Klaudia SACHMERDA, Natalia PACYGA, Sandra PILARZ, Katarzyna CIUPAK, Monika Pacyga (wszystkie UKS Set Kaniów), Zuzanna GROLIK (Kanu Katowice), Weronika JASIUKIEWICZ (MOSW Choszczno), Katarzyna KALINA (Olimpijczyk Kliniska), Monika KULAS (MOSW Choszczno) srebrnymi medalistkami Mistrzostw Świata w Kajak Polo U 21 – Syrakuzy’2016!!!
Niemcy U 21 – Polska U 21 2:1 (1:1)
Z Niemkami nasza drużyna spotkała się już raz, zaraz w pierwszym dniu, w meczu eliminacyjnym grupy A i przegrała wyraźnie 1:5, a jedyną bramkę zdobyła wówczas Sandra Pilarz.
Dzisiaj o godz. 17.00 obie drużyny spotkały się ponownie, tym razem stawką meczu był tytuł mistrzyń świata. Nasze dziewczyny pokazały prawdziwie polską waleczność, prawdziwe serce do walki, nie ustępowały niczym niemieckim zawodniczkom, dawały z siebie wszystko, sędziowie musieli temperować ich zapędy i pokazali im 3 zielone kartki.
W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Z kolei w drugiej zawodniczki nie zobaczyły już żadnej kartki, natomiast w 13'15" bramkę zdobyła Nathalie HERRMANN.

Drugą bramkę widzowie zobaczyli w 19'34" a zdobyła ją Monika Kulas wyrównując stan meczu. Do końca meczu, a brakowało już tylko 26 sekund, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść. Sędziowie zarządzili dogrywkę do zdobycia „złotej bramki”. Niestety, tym razem szczęście uśmiechnęło się do niemieckich zawodniczek, a katem naszej drużyny w 03'52" dogrywki była Hannah TRIEBEL.
Srebrny medal mistrzostw świata w kajak polo to historyczne osiągnięcie. Do tej pory żadnej reprezentacji Polski: seniorów, U 21 mężczyzn, seniorek, U 21 kobiet nie udało się zajść tak daleko. Dla nas jest to tym większy powód do radości, że w srebrnej drużynie znalazły się 4 zawodniczki UKS Set Kaniów, trenerem reprezentacji jest nasz Dariusz Pilarz, a fizjoterapeutką Katarzyna Pilarz. Kaniowsko – czechowicka szkoła przynosi wspaniałe rezultaty. Brawo Klaudia, brawo Natalia, brawo Sandra, brawo Kasia, brawo Monika, słowa uznania dla Darka i Kasi Pilarzów, no i ogromne brawa!!!

Polska UNDER 21 MEN zajęła 9 miejsce pokonując Danię 4:3.
Wyniki seniorek i seniorów poznamy jutro.