Indywidualne i drużynowe starty zawodników UKS Set Kaniów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 marzec 2016
Odsłony: 1830

W dniach 18 - 19.03. 2016 roku nasi młodzi zawodnicy: Jan Adamaszek, Dawid Cebula, Kamil Król, Kordian Kupczak, Wojciech Pilarz wraz ze swoim starszym kolegą, Bartłomiejem Dawidkiem uczestniczyli w Turnieju na Litwie. Drużyna UKS Set rywalizowała z seniorami i w tej grupie zajęła 6 miejsce. Na swoim koncie zanotowała zwycięstwo z Ukrainą 12-0, przegrane z Trakai(zwycięzca Turnieju) 5-1 i Regessą (2 miejsce w Turnieju) 7-5. Z drugą drużyną Regessy wygrana 15 – 1. W meczu o 5 miejsce nasi zawodnicy prowadzili z pierwszą drużyną Ukrainy 2 – 0, by na 5 sekund przed końcowym gwizdkiem stracić bramkę i przegrali 3 – 4.

Z kolei Łukasz Pilarz (na zdjęciu z synem Natanem), oprócz tego, że na co dzień jest zawodnikiem UKS Set i reprezentantem Polski to jeszcze występuje, w miarę możliwości, w barwach hiszpańskiego klubu Club Alaquàs Kayak-Polo.
Na tydzień przed Turniejem na Litwie występował właśnie z tą drużyną w pierwszym ligowym turnieju w Hiszpanii i jego klub zajął w nim 2 miejsce. Alaquàs wygrał 8 – 0 z Oxio, uległ Maladze 4 – 6, wygrał z Arcos 4 – 3, przegrał z Retiro 0 - 7, wygrał z Banyoles 2 – 0, z Malagą 5 – 4 i przegrał z Retiro 2 – 5.