VI Międzynarodowy Puchar Polski w Kajak Polo Leśna 2014

Utworzono: 14 maj 2014
Odsłony: 1670

W ostatni weekend w Leśnej rozgrywany był VI Międzynarodowy Puchar Polski w Kajak Polo Leśna 2014. Startowały w nim drużyny UKS Set Kaniów.
Rywalizacja odbywała się w dwóch dywizjach: I dywizja – seniorzy, gdzie startowało 8 najlepszych drużyn; II dywizja –kobiety i juniorzy do 18 lat (U 18) – startowało 10 drużyn. Ponadto towarzysko grały ze sobą 3 drużyny dzieci w wieku 10 – 12 lat.

Dwudniowe zmagania na basenie w Leśnej zakończyły się zwycięstwem w I dywizji MOS Choszczno (19 pkt.), na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy UKS Set Kaniów (Bajerski Piotr, Pilarz Arkadiusz, Dawidek Bartłomiej oraz juniorzy Ryba Bartłomiej, Wizner Dawid, Szkatulski Kornel).
Natomiast w II dywizji najlepsze okazały się zawodniczki UKS SET Kaniów (21 pkt.) wzmocnione jednym juniorem i występujące w składzie
: Sachmerda Klaudia, Pacyga Natalia ,Pacyga Monika, Ciupak Aleksandra, Ciupak Katarzyna ,Pilarz Sandra, Gryz Klaudia, Litwiński Gabriel.
Królową strzelców II dywizji została Klaudia Sachmerda z UKS SET Kaniów oraz Nowicka Krystyna - Powiśle Warszawa, które zdobyły po 9 bramek.
I edycja Pucharu Polski w kajak polo w Leśnej, to łącznie 55 meczów na 2 boiskach. Łącznie strzelono 186 bramek.

Do góry