25th Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy

Utworzono: 16 lipiec 2013
Odsłony: 1722

W dniach 13 - 14.07.2013 r. zawodnicy UKS Set Kaniów startowali w licznie obsadzonym turnieju kajak polo we Włoszech - 25th Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy. Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny: męska drużyna seniorów i drużyna kobiet.
W zawodach udział wzięły kluby z następujących państw: Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Czech, Węgier, a z Polski Canoe Swarzędz i UKS SET Kaniów.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy spisali się znakomicie. W grupie seniorów, gdzie udział wzięło 17 drużyn, nasi zawodnicy w składzie: Pilarz Łukasz, Pilarz Arkadiusz, Michalec Paweł, Zubczewski Borys, Paszana Maciej, Bajerski Piotr w walce o finał przegrali 1 bramką w dogrywce z Canoe Swarzędz. I miejsce zajęli Szwajcarzy, II miejsce  Canoe Swarzędz , III - UKS SET Kaniów
Rewelacyjnie spisały się dziewczęta w składzie : Pilarz Marzena, Sachmerda Klaudia, Pacyga Natalia, Ciupak Katarzyna, Pilarz Sandra, które nie miały sobie równych i wygrywały swoją grupę, w której startowało 8 drużyn – I miejsce UKS SET Kaniów, II miejsce Włochy, III miejsce Niemcy.
Drużyny mogły uczestniczyć w turnieju dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy, za co serdecznie dziękują oraz przy własnym wkładzie każdego zawodnika .
Obecnie drużyny przygotowują się do ostatniej edycji Pucharu Polski, która odbędzie się w dniach 20 - 21.07.2013 w Kozienicach ( startują tam 4 dywizje)  oraz do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 27-28.07.2013r.w Poznaniu ( udział wezmą 3 drużyny – 2 męskie i 1 kobieca)

Do góry