Mini Triatlon i Puchar Polski w Kajak Polo za nami

Utworzono: 10 czerwiec 2013
Odsłony: 1909

W dniach 8 - 9 czerwca kaniowski Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji tętnił życiem. Odbywał się w nim VIII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo będący jednocześnie I edycją Pucharu Polski w 2013 roku oraz XI Mini Triatlon o Puchar Starosty Bielskiego. W zawodach wzięło udział 220 zawodniczek i zawodników tworzących 34 drużyny z 16 klubów. Oprócz drużyn polskich startowały także ekipy z Czech, Litwy i Węgier. Rozgrywki toczyły się w trzech Dywizjach. Zdjęcia TUTAJ
Powyższy Turniej, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej i Urząd Gminy Bestwina wpisany był w cykl imprez charytatywnych mających na celu pozyskanie środków pieniężnych na rehabilitację 3-letniej Amelki z Czechowic-Dziedzic, a odbywających się pod hasłem: „Czechowiccy sportowcy dla Amelki”, którego pomysłodawcą była Elżbieta Zarębska i Telewizyjny Klub Kwadransowych Grubasów.

W Mini Triatlonie swoich sił spróbowało w sumie 47 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Nie wszystkim udało się dopłynąć do mety, chyba niektórzy mieli źle przygotowany sprzęt, ponieważ jakoś już na starcie kajaki nabierały wody i znikały pod jej powierzchnią Spoko.
W grupie dzieci rocznik 2002 i młodsi zwyciężył Filip Hałas, drugie miejsce zajął Emanuel Postka, a trzecie Rafał Beniowski.
Wśród dziewczynek najlepsza była Hania Sojka, druga Anna Beniowska, a trzecia Postka Barbara.

Anna Beniowska (2006) i Rafał Beniowski (2004) odebrali puchary dla najmłodszych uczestników Mini Triatlonu.
W grupie młodzików zwyciężyła Wiktoria Bobrowska, drugie miejsce zajął Kamil Jeleń, trzecie Jakub Witkowski. Wśród dziewcząt pierwsza była Wiktoria Bobrowska, druga Madej Paulina, trzecia Jajko Paulina.
W grupie 1998 i starsi najlepszy był Tomasz Molenda, drugi Mikna Tomas(Litwa) a trzeci Julian Białkowski. Puchar dla najstarszego zawodnika w tej grupie wiekowej odebrał Tomasz Molenda.
Kolejność dziewcząt: 1. Ciupak Katarzyna, 2. Kamila Puchalska, 3. Klaudia Gryz.

Swój wyścig mieli także oldboje. Tutaj nie dał szans pozostałym uczestnikom trener zawodników z Litwy – Dambrauskas Kestutis prowadząc od pływania, poprzez bieg aż do mety, którą przekroczył płynąc kajakiem. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca – Janusz Hałas, trzeci Lwskas Kudaba (Litwa).
Turniej kajak polo był niezmiernie męczący. Rozegrano 98 meczów i odbywały się one równolegle na trzech boiskach. W sobotę rozpoczęto o godz. 8, ostatni mecz rozegrano o 19.30, a w niedzielę rozpoczęto o 7.30, a ostatni mecz odbył się o 18.
W kategorii najmłodszych zawodników zwyciężył MOSW Choszczno, drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny UKS Set Kaniów (Set A: Sojka Dominika, Filip Hałas, Jakub Witkowski, Dawid Cebula, Wojciech Pilarz, Kordian Kupczak, Emanuel Postka, Set B: Postka Barbara, Sojka Hanna, Rafał Beniowski, Marcel Wala, Laura Litwińska, Silezin Jakub, Anna Beniowska, Sebastian Wilczek).
W Dywizji III zwyciężyło MOSW Choszczno A, drugie było MOSW Choszczno B, trzeci Alytaus Litwa. Nasza drużyna, UKS Set uplasował się na 4 miejscu.
W II Dywizji na pierwszym miejscu znalazł się Alytaus Litwa pokonując w meczu finałowym zawodników UKS Set Kaniów 4:3, trzecie miejsce przypadło drużynie Poland U – 21 W(czyli reprezentacja kobiet). Drużynę wicemistrzów stanowili: Ryba Bartłomiej, Wizner Dawid, Sobecki Konrad, Litwiński Gabriel, Starowicz Krystian, Podufalski Robert, Szkatulski Janusz Szymon.
W drużynie Poland U – 21 występowały zawodniczki: Pacyga Natalia, Sachmerda Klaudia, Ciupak Katarzyna, Pilarz Sandra (wszystkie UKS Set Kaniów), Madej Marlena, Bazan Gabriela. Warto więc podkreślić, że dziewczęta mające po 15 – 16 lat doskonale dawały sobie radę rywalizując ze starszymi od nich zawodnikami i zawodniczkami, ponieważ była to grupa mieszana.
Klaudia Sachmerda została w tej Dywizji Królem strzelców.

W I Dywizji, a więc skupiającej najmocniejsze drużyny MOSW Choszczno pokonał w finale UKS Set Kaniów 10:3, a bramki dla UKS zdobyli: Borys Zubczewski, Arkadiusz Pilarz i Maciej Paszana. Wydawało się, że nasza drużyna może pokusić się o zwycięstwo, ponieważ we wcześniejszej fazie te drużyny już się spotkały i UKS prowadził 5:1, by zakończyć mecz remisem 5:5, jednakże w meczu finałowym zawodnicy z Choszczna, przy żywiołowym dopingu swoich sympatyków, grając bardzo uważnie w obronie, wypadami z kontry zdobywali bramkę za bramką, nie dając naszej ekipie żadnych szans.
I miejsce MOSW Choszczno: Paweł Kalinowski, Jakub Maślak(król strzelców), Hubert Migdalski, Grzegorz Turalski, Daniel Jarmarkiewicz, Marcin Macierzyński, Piotr Kowalski, Mateusz Iwanowski.
II miejsce UKS Set Kaniów: Pilarz Łukasz, Pilarz Arkadiusz, Michalec Paweł, Zubczewski Borys, Paszana Maciej, Dawidek Bartłomiej, Bolea Hose, Bajerski Piotr, Stachura Adrian, Sobecki Adrian.
Trzecie miejsce przypadło Canoe Swarzędz: Bartosz Okrasiński, Michał Maluszczak, Cezary Salomonik, Jakub Maluszczak, Krzysztof Schiller, Tomasz Molenda.

W czasie trwania Turnieju na kaniowskim obiekcie gościli: Czesław Pszczółka z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, Grzegorz Ząbkowski z Urzędu Marszałkowskiego, Grzegorz Szetyński – wice starosta bielski, Artur Beniowski – wójt gminy Bestwina, radni Rady Gminy: Jerzy Stanclik i Edward Jonkisz, a z PZK Piotr Książek.
Oprócz ww. osób na obiekcie gościła również wspomniana na wstępie Pani Elżbieta Zarębska.
Do góry