Graliśmy na Litwie

Utworzono: 28 listopad 2012
Odsłony: 1692
 W dniach 17-18.11.2012r. w miejscowości ALYTANS na Litwie odbył się na basenach turniej kajak polo w ramach cyklu 3 edycji Pucharu Litwy.
Realizując założone zadania klubu dot. współpracy między gminą Bestwina i Alytans w turnieju tym startował także UKS SET Kaniów, wystawiając drużyny w 3 kategoriach: open, juniorów i młodzików. Należy podkreślić, że juniorów reprezentowały nasze dziewczęta.
W turnieju oprócz naszego klubu udział wzięły jeszcze 2 drużyny z Warszawy oraz zespoły z Litwy, Łotwy i Rosji.
Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając w kategorii open. Zwycięski skład tworzyli: Pilarz Łukasz(uczestnik Mistrzostw Świata 2012), Paszana Maciej, Bajerski Piotr, Ryba Bartłomiej, Konopka Dawid, Wizner Dawid.
W kategorii juniorów bezapelacyjnie najlepsze były nasze dziewczęta, a występowały w składzie: Sachmerda Klaudia, Pacyga Natalia (uczestniczki Mistrzostw Świata2012), Pilarz Sandra, Ciupak Katarzyna, Pacyga Monika.
W najmłodszej kategorii zajęliśmy II miejsce. Młodzików reprezentowali: Maj Kacper, Hałas Igor, Ciupak Aleksandra, Wizner Dawid, Ryba Bartłomiej.
Ostatnie zawody w tym roku nasi zawodnicy rozegrają w Zamościu na Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Wodnych w dnia 6 - 9.12.2012r.  na basenach miejscowego MOSIR- u. Z naszego klubu udział wezmą 4 drużyny w kategoriach: juniorzy, juniorki, młodzicy, młodziczki. Ich udział jest możliwy dzięki pomocy i zaangażowaniu samych zawodników, jak również rodziców startujących dzieci.

Do góry